Dnes tu mám pro Vás trošičku netradiční článek, tak doufám, že se bude líbit. Jak už lze poznat z názvu článku, bude se jednat o legendární skupinu Kontrafakt a mladého Paulieho Garanda.

Jako web, se Vám snažíme přinášet nejrůznější novinky kolem hudby. Převážně tedy kolem rapu a celé komunity hip hopu. A jinak tomu není ani dnes, tak se do toho dejme.

Skupinu Kontrafakt zná každý milovník slovenského rapu. Tohle slovenské uskupení ve složení Rytmus, Anys, Ego vzniklo v roce 2001. Tedy před 13ti lety. Nezdá se to ale čas utíká. A jak čas běží, tak lidi přichází a odchází ale Kontrafakt je tu stále. I po tolika letech, kluci stále drží a věnují se společně hudbě.

Jejich legendární alba a tracky si pouští nejeden starší či mladší posluchač. Album E.R.A., Bozk na rozlúčku nebo track Počkaj tam na nás hore či Dává mi, zná asi každý, a proto není třeba říkat, o co se jedná. A tyhle či jiné tracky, mají někteří zaryty hluboce ve své hlavě a texty znají stále zpaměti. Nejen tohle ale i vyprodané kluby hovoří tedy o tom, že KF je prostě nestárnoucí kvalita.

Tyto „tri špinavé mená,“ oslavily v roce 2011, 10 let svého působení. Udělali dokument, kde jim známé osobnosti, ať už ty co byly při jejich vzniku či jiné, poblahopřáli všechno nejlepší. Tohle půl hodinové video by měl shlédnout každý, kdo ho do teď neviděl.

 

A nyní je tu další, tentokrát mini dokument s názvem Stale Mi Dáva, který stojí za podívanou. Celé video Vás zavede do zákulisí ale i na stage. A to vše se týká nového alba, NAVŽDY (2013). I přesto, že na tomhle albumu je skladba JBMNT (JebemNaTo), tak uvidíte, že na koncerty se stoprocentně nejebe.

Dej si nový dokument a užij si 14 minut a 29 sekund, které tě přesvědčí, aby si dorazil na koncert.

 

Album Kontrafakt – Navždy a textil k němu, kupuj zde.

Kontrafakt fanpage

Mafiarecords.cz

 

 

Jako dalšího jsem si pro Vás přichystal liberečáka, kterého můžete znát ze skupiny BPM nebo labelu Ty Nikdy. Jak dobře víte, jedná se o Paulieho Garanda.

Tento mladík, pochází z Liberce a nyní působí v již zmíněném labelu Ty Nikdy. Do toho se přidal po tom, co působil nějaký čas s Lipem a Kenny Roughem ve skupině BPM (Básníci před mikrofonem). To že je v srdci opravdu básník, dokazuje i v některých textech. Díky skupině, se Paulie dostal mnoha lidem do podvědomí.

A refrén,

„Tenhle chill je můj a slunce zapadá,
nikdo nevolá stůj, dívám se za záda.
Minulost před očima naplnila letní den
v rytmu BPM.“

si bude pamatovat asi každý BPM fanoušek. Protože tracky jako je, Chill, Horizonty nebo Madam Poezie se řadí do jejich nejlepších věcí.

Ale čas básníku nějak upadl a Paulie se vydal vlastní cestou. Pod taktem labelu vydal v roce 2013 již své třetí sólo album. To nese název V Hlavní Roli. S ním objel spoustu měst, jak v České Republice, tak i na Slovenku.

A dnes přinášíme video z jeho tour, kde se sešla parta retardů. Paulie Garand, Jakub Děkan ale i Kenny Rough najezdili společně hromadu kilometrů a vše si užili.

 

PaulieGarand.cz

PauelieGarand fanpage

Garandbrand.cz

Tynikdy.cz

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*