Nová backingová kapela 2127sounds propojí hip-hop, reggae i r’n’b 24. března v Lucerna Music Baru v rámci projektu Kecejme do toho

 “Naše generace vyrostla na hip-hopu a reggae a oba tyto žánry stále cítíme velmi blízko. V poslední době už jsme cítili sílu založit novou kapelu, která by snad mohla posunout hranice vnímání urban žánrů na české scéně. 2127sounds vznikla pod novým labelem 2127_YGrecords, založeného mladými profesionálními muzikanty, kteří se věnují také elektronické hudbě a hip hopu a potřebují tak mít svou platformu kde svou produkci prezentovat. Z toho vzniklá doprovodná kapela je pro ně pak návratem ke kořenům.. Doprovázení MCs jako je Kato, Oliver Lowe, Mr. Cocoman nebo Dr. Kary je pro nás ctí – jejich začátky jsme pozorovali a podporovali, byli jsme na desítkách koncertů… Spojení těchto živých urban legend s aktuální Erikou Fečovou jakožto první dámou českého r’n’b a mladých rapperů naší generace Jena Hovorky a Dounyho zcela jistě přinese solidní zážitek” říká Matěj Černý, jeden z iniciátorů projektu.

2127sounds tedy přináší nový koncept, kdy spojují známé tváře scény s tvářemi novými a vytváří tak unikátní pohled na naši malou scénu. Kytaru, synthy a samply zajistí kytarista Antonín Dlapa (Tonya Graves, Voila!, Anthony Dee, Oskar Maurice); na klávesy bude hrát Jan Steinsdörfer (producent a klávesista Ewy Farne); v kapele vystoupí dva bubeníci – Petr Hanák (Fallgrapp, The High Corporation) a Marek Antoňů (Nano Illusions, Anthony Dee); baskytaru, kontrabas a basové synthy obstará Matěj Černý (Fehero Rocher).

Kromě 2127sounds na akci vystoupí také čtyři další kapely, které jsou poslední dobou v hledáčku nejen diváků, ale i médií. Mluvíme o emotivní zpěvačce ze Slovenska Katarzii, našláplé pražské klubovce Megaphone, novince The High Corporation, kteří již stihli předskočit Prago Union i Selah Sue v plných pražských klubech, nebo rozjetých Věc Makropulos, kteří kombinují hip-hop a rock a ve svých textech si neberou servítky. Celý mejdan zakončí svou hip-hopovou afterparty Maro.

Projekt Kecejme do toho tak přináší vlnu zajímavých nápadů, kterou budou moci fanoušci různých kapel zažít společně na jednom místě. Pro nové nápady a podněty, ať už se jedná o problémy na úrovni regionální, celorepublikové nebo na té evropské, bude na koncertě připravena zeď, kam zadaná témata mohou návštěvníci připíchnout. Tématy se bude projektový tým zabývat v dalších navazujících aktivitách.

Kecejme do toho vol. 5 – Lucerna Music Bar

24. 3. 2015

vstup zdarma po vyplnění dotazníku

Věc Makropulos, The High Corporation, Katarzia, Megaphone, 2127sounds feat Kato, Erika Fečová, Mr. Cocoman, Dr. Kary, Jen Hovorka, Oliver Lowe and friends

www.kecejmedotoho.cz

Tisk

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*