Málo kdo ví, že dlouho před tím, než vznikl Blakkwood Records a Milion+ (YZO Empire) se potkal Fosco Alma a Jimmy Dickson na sMálo kdo ví, že dlouho před tím, než vznikl Blakkwood Records a Milion+ (YZO Empire) se potkal Fosco Alma a Jimmy Dickson na střední škole v Hradci Králové a od té doby jsou nejen dobrými přáteli, ale také hudebně spolupracují. třední škole v Hradci Králové a od té doby jsou nejen dobrými přáteli, ale také hudebně spolupracují.

Jimmy Dickson vydal v roce 2014 album Konzillier, které vyšlo tenkrát ještě pod hlavičkou Blakkwood Records. Letos se Jickson vrací s dalším albem, které se jmenuje Origami a vychází pod hlavičkou Milion+.

A co říká o albu sám Jimmy? „Album Origami je moje druhá solová deska, na které se objeví výhradně hosté z Milion+. Název desky je inspirován japonským uměním skládání papíru do rozličných tvarů, pomocí daných technik které vyžadují maximální přesnost. Název origami má tedy parafrázovat určitý smysl pro detail, přesnost, čistotu a trpělivost, aspekty které považuji jako jedny z nejduležitejších v tvůrčí činnosti. K postupu skládání Origami přirovnávám moje dosažené životní postupy a zkušenosti z kterých se skládá můj život. Přední i zadní strana alba představuje svojí minimalistkou čistotu a symbolizuje papírové listy z kterých je složená růže uvnitř alba, známa z vizualizace na fan stránkach.“

Po dokončení alba si vzal Fosco Alma Jimmyho na krátký rozhovor, který Vám exkluzivně přikládáme do této tiskové zprávy.


Fosco Alma: Ještě než vyšlo album Origami, ukazoval si mi ve studiu artwork grafiky k albu a mě tak napadlo: máš k origami hlubší vztah ve smyslu, že ho umíš skládat nebo tě jen fascinuje?

Jimmy Dickson: Jde o určitou formu fascinace, ale pár origami jsem už složil. Ačkoli skládání origami vypadá jako odreagovačka, tak to někdy býva docela namáhavý na soustředění a prostorovou vizualizaci. Pár origami sem už vzdal, letěly do koše. Růže v obalu CD je ale moje práce a zrovna jí samotnou je složit docela lehké 😀

Fosco Alma: Cením tvoje kérky a věřím, že pro tebe hodně znamenaj. Plánuješ v blízký době nějakou další kérku? Popřípadně kam?

Jimmy Dickson: Tetování je pro mě už několik let, stejně jako hudba, mou životní vášní. Většina z mých tetování má vyjadřovat určitý odkaz k srdcovým záležitostem, prezentovat určité zapálení pro věci které mám rád a nastínit tak lidem moje duševní rozpoložení. Své postoje skrz tetování vysvětluju v treku Kuro Sumi (značka japonských tetovacích barev), který jak název napovídá, nemůže být o ničem jiným než o tetování. Tetovat se chodím pravidelně každý měsíc a momentálně mám naplánovanej termín na hrudník.

Fosco Alma: Při masteringu tvýho alba sem si u jednotlivejch skladeb ten poslech dost užíval. Cejt im velkej progres od posledního alba Konzilier. Jak to vnímáš ty?

Jimmy Dickson: Cejtím tam určitě zásadní změny. Všechno podstatně ovlivnil poslední rok poslechu nových věcí jednotlivých zámořských interpretů, který se promítl do mojí tvorby. Minulej rok sme odjeli navíc skvělou tour s Logicovo albem Yzomandias a já si díky ní udělal určitou představu o tom jak bych chtěl, aby vypadala koncepce mých treku na albu Origami. Celý album jsem oproti Konzillierovi odlehčil a je to znát na koncepci obsahu slok. Výrazně jsem do alba zapojil i zpěv a prozpívávaný rapový části. Díky tomu jsem našel nové polohy hlasu při rapování, získal sem tak vnitřní pocit že sem svojí tvorbu posunul o 150% dál.

Fosco Alma: Poslední věc, co by mělo rapový fans zajímat je, jestli už je naplánovanej křest alba? Jestli jo, tak kdy a kde?

Jimmy Dickson: Křest alba je naplánován na 16. září v Rock Cafe Praha. Facebook událost najdete zde.

Připravil: www.blakkwood Records

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*