Tento pán má za sebou již čtyři sólo projekty z níž nejnovější Moby Dick vyšel před 3 lety. Po své fyzické proměně, kdy viditelně zhubl a zesílil se také jeho myšlení a od toho odvozená hudební tvořivost od základů změnila. Zkusil tedy spojit hudbu s řeckou mytologií a vznikl Orfeus, tak se nová deska jmenuje. Nejvíce zvláštní na novém projektu je, že není stoprocentně rapový. Jsou tam rapované i zpívané sloky a hudba se točí trochu kolem elektronického, rockového, popového a rapového žánru. Také kombinace češtiny s angličtinou je pro Jamese zcela novou zkušeností.

Na albu se dělalo u Rista Sokolovského v Barrandov sound music studiu více než rok a kromě Yardy Helešice, který se postaral o zvuk kytar si Cole pozval i pár hostů, konkrétně: Ektora a Vladimira 518. O cover plující Orfeovi mrtvé hlavy po vodě se postaral Martin Smékal.

Deska je konceptuální a vypráví příběh o nešťastné lásce a osudu Orfea a jeho ženy Eurydiky. Album mělo release 31. května a objevilo se na něm 14 stop. První videoklip, který bude na track Orfeus má premiéru na dnešní párty 1.6. na palubě lodi Cargo Gallery v Praze (FBevent zde). Jinak tento filmový klip bude oficiálně na YT kanálu zítra.

Cover a tracklist alba:

01. Silencio 
02. Orfeus 
03. Eurydice 
04. Show your face 
05. Démon (feat. Ektor, Vladimir 518)
06. Get born again 
07. Girl in a white dress 
08. Clive 
09. Gaia 
10. Golden bark 
11. Porno movie star 
12. Grace 
13. Feel me flow 
14. Wishtin 

Desku můžeš objednat na stránkách Jamese Colea (odkaz zde), nebo pro Slováky na RukaHore.

FB: James Cole

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*