I přesto že jsem se na letošní Votvírák dostal až v sobotu, tak stále chodili davy lidí, co si přijeli vychutnat tento multižánrový festival aspoň na jeden den.

Jako první když jsem dorazil mě překvapila nová stage v podobě Red Bull Music autobusu značky Karosa ŠL11 od roku 2013-2017 tahle Karosa jezdila po městech jako Red Bull Tour Bus. V Roce 2018 Dostala nový kabát jako Red Bull Music v podobě jaký jsme mohli vidět na Votvíráku.

Sobotu začla skupina Gambrz Reprs, která začala shromažďovat fanoušky. Jejich nástup nebyl špatný a určitě stáli za poslech, například jejich song Bar Parma který zaznil mezi prvními mi připadl dost zajímavý, za sebe bych ale mohl doporučit song s názvem Žlutá trasa.

Jako další se na stagy ukázali Humble Groops kteří vytvořili svou hudbou báječně uvolněnou atmosféru, atmosféru Votvíráku s pivem v ruce, přáteli a pohodou dokola kolem.

Následovali Petijee & Space Cats kteří mě moc neoslovili ale byl jsem jeden z mála jelikož měli dost posluchačů.

Po šesté hodině se do utváření atmosféry pustil Michajlov, když přišel na stage tak se přihrnula spousta lidi, i s vlajkou jeho rodné země, zazněli od něj songy jako Konzum nebo Bod varu.

DJ předvedl jak moc dobry je za pultem v podání svého neskutečné rychlého mixováni, na konci show jako rozloučení s Michajlovem na delší dobu, fanoušci udělali neskutečný bordel. Byli nenasytní a žádali ještě o přídavek, bohužel času bylo málo a program byl nacpaný. Po vystoupení Michajlov šel mezi fanoušky aby jim udělal radost v podobě fotky s ním , nebo jeho podpisu na trika čepice nebo ukrajinskou vlajku.

Když nastoupil Vec a Škrubo s kapelou, tak mě docela překvapila malá účast fanoušků, ale i přesto dokázal ty co dorazili pořádně rozhýbat, Vec předvedl i krátký beatbox a to se fanouškům moc líbilo. Zaznělo od nich například Máme všetko, Krv na rukách, Atmo Rytmo to nenechalo fanoušky v klidu a udělali pořádný bordel, Slovák nebo Turista kterým to ukončil, fanoušci si vyřvali přídavek a Vec jim chtěl také vyhovět, bohužel už na to nebyl dostatek času.

Pio Squad přišli s energetickou show začali songem Kde se flákaj, Zejtra, a také Turista kde se připojil i Věc. Dostali fanoušky do varu před příchodem dalšího interpreta.

Po Piu nastoupil Yzomandias a Nik Tendo společně s Deckym. Zazněli pecky jako Kokalero, WWW,Emogi,Spolu fanoušci udělali pod podiem uličkou která na drop zmizela během vteřiny. Jejich show byla divoká a energetická , žádné postávání ale pořádný kotel.

Strapo, měl asi nejlepší nástup na stage, aby nemusel po žebříku, použil výtah na aparaturu . Od Strapa jsme mohli slyšet songy jako Není Málo, Mávali Lóvami, Milion hrivien, Nemý plač, Choďte šeci do p*če,Dekel během vystoupení na strapa letěla láhev která ho naštěstí minula, ten vzkázal hodci že děkuje a ať příště míří líp pokud bude ještě chtít házet, při další písničce přilétla další, Strapa naštěstí znovu minula, k tomu už se nevyjádřil, zachoval se jako profesionál a pokračoval v koncertu. Přijde mi velmi smutné po interpretovi cokoli házet.

Ani PSH nezklamali a předvedli to co vždycky v podání skladeb jako třeba Já to říkal, Nemam zájem, Teritorium, Na pláží, Du Dolů, Planeta Praha, Vim Já?, Muj rap, Udělejte bordel.

Finále v podobě skupiny Chaozz jsem si asi užil nejvíce, legendy které jsem chtěl slyšet na živo a ne pouze z kazety kterou jsem podědil po strýcovi. Samozřejmě mě nezklamali a podle počtu fanoušku kteří zůstali až do konce si myslím že koncert si naplno užili také. Na to že už mají nějaké ty roky za sebou tak se jim show vyvedla. Ve svém repertoáru měli kvalitní výběr jako třeba, hej lidi, Sorry, Svišti na golfovým hřišti, policié, nebo Vodopády které ukončili show. Kdo Chaozz zná tak ví o co přišel.

Atmosféra letošního Votvíráku byla parádní, bylo zde i spoustu atrakci jako třeba crazzy buble, lukostřelba, lanová dráha nebo coca cola  zóna s Ruským kolem.

Jak skončila show na Red Bull Music stagy tak jsem se vydal do Jägermaister zóny kde k ránu hostoval Martin Svátek.

Další fotky najdeš zde

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*