Druhé kvalifikační kolo online ilustrátorské bitky RAW na téma Einsteinova sbírka je za námi. Z ostřílených RAW borců bodovali Ondřej Dufek a Tomáš Staněk, z úplných nováčků nejlépe zaúřadovali Lukáš Cinkanič za analog a Jan Štěpánek za digital. Ilustrátorské klání ale ještě stále nekončí. Před námi je 3. online kvalifikační kolo tentokráte na krutopřísné téma nekompromisního zakladatele RAW a principála vizuálního studia Drawetc., Vladimíra Strejčka. Kdo bude kreslit a kdo brečet tentokrát? Deadline odevzdání 5. 9.: DRAW or CRY!

 2. kvalifikace ve znamení ostřílených RAW mástrů i zelenáčů“

Druhé online kvalifikační kolo překvapilo starými RAW bardy, ale i úplnými nováčky. Lukáš Cinkanič za analog je pro mě velkou neznámou. Uvidíme, jak se popere s velkým formátem v krutě krátkém čase naživo. Stejně tak se těším na Jana Štěpánka, který dokázal, že vyhrál hlavně díky tomu, jak o tématech přemýšlí. To je vždycky přidaná hodnota, která rozhoduje o vítězi. Nestačí jen pěkně čmárat. Vyhrávají totiž kresby, které mají nápad, hlavu, páteř a kousek soupeřova žebra v ruce,říká zakladatel RAW, Vladimír Strejček.

Sám Jan Štěpánek, vítěz kategorie digital, říká, že nejtěžší bylo vymyslet, jak téma uchopit, samotné kreslení pak zabralo hodinu a půl. Naproti tomu Lukáš Cinkanič měl ze zveřejněného tématu napoprvé příjemný pocit, ve finále na něm však vypotil několik hektolitrů barev a nechybělo ani hodně opocené čelo.

Ondřej Dufek a Tomáš Staněk se shodují, že jim téma Einsteinova sbírka motýlů sedlo jako fixa na papír a už se těší, až si poměří síly v živém semifinále, které se uskuteční v prosinci v Praze.

Ilustrařina jako vizuální jazyk navíc: 3. online kolo RAW startuje!

Ilustrařina je pro mě jednoznačně vizuálním jazykem, jazykem navíc, který mě strašně baví. RAW je navíc dost zábavnej format. Díky němu je možné vyzkoušet si novou ilustrátorskou disciplínu, inspirovat se, potkat spoustu novejch lidí a něco se naučit. Takže proč to nezkusit?, říká Vladimír Strejček. Jestli jste stejně jako Vladimír i vy milovníci výtvarných počinů, přihlaste se do 3. online kvalifikačního kola, jehož téma pochází právě od principála studia Drawetc. A že je obzvláště výživné se můžete přesvědčit ve videu. Deadline pro odevzdání je 5.9. DRAW or CRY!

Galerie zaslaných prací: 2. online kvalifikační kolo, téma Einsteinova sbírka motýlů

3. online kvalifikační kolo

Více informací na: http://www.r-a-w.cz/

About The Author

Šéfredaktor

Administrator, General Editor, Founder RapCity

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*