Online kvalifikační ilustrátorský mazec soutěže RAW Art Wrestling se pomalu blíží do finále. S velmi specifickým tématem 3. kvalifikačního kola, které vyhlásil principál studia DRAWetc., Vladimír Strejček, se všichni uchazeči poprali na výbornou, takže bylo sakra těžké vybrat absolutně nejlepší práci. Přeci jen se však našli tací, kteří měli tak trochu navrch. Jedním z nich je Jakub Gajdoštík, který je spolu s Radoslavem Repickym výhercem kategorie analog. Kategorii digital to natřeli Jakub Lang a Josef Boža. Předposlední online kvalifikační kolo se zábavným tématem Zombie Zoo od mural artového porotce až z Londýna, Lee Bofkina, už běží, takže… DRAW or CRY!

vyherci-3-online-kola

3. online kvalifikační kolo a jeho masakroidní téma

Téma 3. online kvalifikačního kola bylo fakt smrtonosné a přineslo štěstí připraveným a posunulo tak do živého semifinále partičku čtyř kluků, kteří se zadání zhostili na výbornou. „Prvně jsem se trochu lekl té délky a spousty cizích slov, ale pak mi došlo, kolik volnosti nabízí a užil jsem si to,“ říká vítěz třetího kola za kategorii digital, Jakub Lang. Díky přesnému popsání konkrétního děje v tématu, měli umělci možnost zaznamenat specifické momenty. A o to zábavnější pak byly výsledky. Jakub Gajdoštík, jeden z vítězů kategorie analog, doplňuje: „Kreslím komiksy a pracuju z hlavy a tady tohle téma byla příjemná výzva.“

„Strašně nás potěšilo, že se do třetího kola soutěže pustilo také několik slečen, které daly setsakramentsky najevo, že souboj štětců, tužek a tabletů není čistě mužskou záležitostí. Naopak je zřejmé, že některé adeptky by mohly zamíchat výsledky zbývajících online kol,“ uzavírá Hanina Větrovcová, organizátorka RAWu.

Pojď do toho se ZOMBIE ZOO!

Všichni, kteří se ještě nestihli zapojit do nekompromisního ilustrátorského matche, se do něj mohou opřít právě nyní. Čtvrté kolo je v plném proudu a zbývá několik dní k jeho úplnému konci. Téma pro čtvrtý round vyhlásil jeden z dalších porotců, Lee Bofkin, chodící encyklopedie street artu a zakladatel a spolumajitel Global Street Art. Jako téma, které rozhodne o dalších čtyřech šťastlivcích, kteří poměří své síly s nejlepšími umělci z celého světa, se stalo hravé téma ZOMBIE ZOO. DRAW OR CRY! Čas na odevzdání máš do 3. října.

Galerie zaslaných prací: 3. online kvalifikační kolo, https://goo.gl/0Z7AUJ

4. online kvalifikační kolo, téma: Zombie ZOO,

Podcast Česká ilustrace:

Více informací na: http://www.r-a-w.cz/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*