Máme tu pro Tebe další střípky z chystané akce, jménem Hip Hop Kemp!!

YBN NAHMIR
VIRTUÁLNÍ REALITA
Žádný mladý a neklidný, co? Nikdo s krátkejma dreadama, co? Ne, máme všechno na světě. I tohle. Třeba YBN Nahmir. Zlobivej kluk, těsně nemileniál z Alabamy. Asi jeden z mála, koho nevyhodili ze školy za lumpárnu, ale museli vyndat, protože jeho sláva byla prostě moc. Stačilo v Září 2017 vydat první singl „Rubbin Off The Paint“ a bylo vymalováno.Čísla? Celkem impresivní. Bambiliony. Virtuální? Nahmir začal jako online hráč a právě po fórech podobně ponořenejch / nakaženejch týpků začal svý první rapy šířit. Jeho kariéra se ve virtuálu už narodila, školu dodělává online… Virtuální čísla jsou pro něj ty nejvíc real a ty jediný, který se počítaj. Má prodávat vinyly ve sklepě, aby se to počítalo? Zakladatel party Young Boss N*ggas má za dva roky dva zářezy za 2 platinový singly a flexí si úplně do klidu ve svý vlastní virtuální realitě.

YUGEN BLAKROK
SCI-FI ZVUKY, TVRDÝ BUBNY A MEDITATIVNÍ MELODIE

Tak schválně. Když máme tu rovnoprávnost, kolik dokážete vyjmenovat „rapperů v sukních“? Kolik z nich opravdu ceníte a posloucháte? A kolik z nich to hraje výš, než nejníž? Kolik z nich umí nabídnout víc, než jen pudy? Kolik z nich svojí muziku popisuje jako „sci-fi zvuky, tvrdý bubny a meditativní melodie“? Jak často najdete při pročítání tracklistů názvy jako Monatomic Mushroom nebo Mars Attacks a nejdete podobně ujeté hosty jako Kool Keith? Máte jedinou šanci. Yugen Blakrok. Temný drahokam z JAR už nám na Hip Hop Kempu jednou zazářil. Před třemi lety. Podmanivost a naléhavost jejího suchého hlasu. Neskutečně živá obrazotvornost slov, co malují abstraktní obrazy když zavřete oči a otevřete uši. Jedinečnost… Nic z toho nejen že nezmizelo, ale jen se dále vycizelovalo. No, a i když je muzika Yugen Blakrok možná undeground, nejsme zdaleka jediný, kdo se nechal uhranout. Cení ji od Chuck Dho po Sage Francise, a tak není divu, že její talent není žádné tajemství. Že přijde pecka Morbid Abakus v rámci rozjeté platformy Colors Show nebo že její skladbu Opps s Vince Staplesem najdete na soundtracku k filmu Black Panther a na Spotify má přes 50 mega. S novou deskou a vůbec, to prostě muselo zpátky.

MIX MASTER MIKE

Mix Master Mike je pán! Pokud je pro vás lehce obskurní svět turntablismu tajemnou jeskynní, do které jste nikdy nevstoupili. Pokud intenzivní skrečování neškrábe vaše ušní bubínky zrovna příjemně. Beat cut jsou dvě slova, co se nekamarádí a Invisibl Skratch Piklz je pro vás podivná zkomolenina, pod kterou se vám vybaví mlhavé vše a naprosto konkrétní nic zároveň. I tak zcela jistě znáte mistra 2 gramofonů a 3 M. Mix Master Mike je DJ kapely Beastie Boys. Mix Master Mike je sedm let čestným členem Rock N Rollové síně slávy. Mix Master Mike objel svět nejen s Beasties, ale i se Cypress Hill nebo Metallicou na jejím stadionovém tour, hrál na zahájení Olympiády ve Vancouveru nebo na mejdanu Baracka Obamy v Bílém Domě. Mix Master Mike má doma Grammy a 3 páry zlatých gramců za 3 světové DMC tituly v řadě. Podle USA Today je „nejlepší DJ na světě“… Ne, opravdu není nikdo, kdo by to dělal jako Mix Master Mike. Koukni na video k 3 MCs And 1 DJ a další slova nebudou potřeba.

HOCUS POCUS

Hocus Pocus zahrajou na letošním Hip Hop Kempu. Zní to jako že v pohodě? Tak ještě jednou: Hocus Pocus ZAHRAJOU na letošním Hip Hop Kempu! Nálady a trendy se určitě měněj, ale kvalita je vždy nadčasová. Jednou se člověk zastihne ve víru tribálního tance hipísárny, jindy jede electric boogie striktní, strohý, přísně elektronický produkce. Jestli se to ale někomu daří držet v rovnováze – dělat dostatečně rap, aby to mluvilo z duše věčně zamračenejm týpkům a dělat ho dost organicky a živě, aby u toho rozkvetl příznivec kumštýřského muzicírování, jsou to Hocus Pocus. Francouzská parta okolo hudebního génia a vpravdě renesančního muže jménem 20Syl se před pár lety bohužel poroučela do hudebního důchodu, ale… Po letech proseb a naléhání letos konečně přišla dobrá zpráva – kapela se rozhodla jednorázově vrátit a odehrát několik vybraných festivalů. A to nejlepší? Hocus Pocus zahrajou na letošním Hip Hop Kempu, protože vzájemné pouto je dost silné, abychom na seznamu těch vybraných akcí nechyběli. Další šance už asi nebude, chybět byste neměli ani vy. No není to sprcha živý vody?

TOKEN

Co to je zač tenhle Token? Odkud je? Boston? Ježiš. On je bílej? Další teenager s názorem, nabitej emocema k prasknutí? Zlatý dítě rapu? Kolikátý už? YouTube rapper! Ty depky, nějaká ufňukaná emo plačka? Rapuje rychle, snaží se bejt jako Em?…

Hele, pravda je tam někde mezi tím. Už mu není 17. O nějaký 3 roky později není „novej zázrak“, ale vedle videí na YouTube má hlavně venku dvě desky. Celkem zajímavej seznam lidí na faturinku, z nichž větší půlka volal jemu a ne naopak. Svoje nasraný rýmy plive se stejnou vražednou kadencí jako když byl čerstvej kanón. Hlášky o pózách a umělotině se mu nevyhnou jako nikomu. Jestli ale měl na začátku pocit jak Alois Jirásek, že je proti všem, dostal celkem bleskově pár milionů fans na svojí stranu. Hotovo určitě nemá a na vrcholu se necejtí. Ale když dokázal porazit „geny“ k cukrovce odsouzeného tlusťocha, diagnózu že nikdy nebude schopen skládat slova do vět natož nějakým delším rozumět, co jsou proti tomu nějaké pochyby fanoušků?

EARTHGANG

EarthGang. Dneska je každej indigový dítě. Plavec proti proudu. Plavec v ještě silnějším proudu těch protiproudařů. Děsnej originál. Replika kopie špatného originálu. Tahle dvojka Johnny Venus a Doctur Dot je problém. I když nic takového nikomu necpou, oni opravdu jiný jsou. Fakt. Jsou z Atlanty. Nezní „jako by byly z Atlanty“ a nevadí jim to. Žádný gumy z rohu, seznámili se ve škole, oba dva mají titul, nestydí se za to, ale nejsou tu, aby poučovali nebo kázali. Jejich projekty jsou promáklejší než pár skladeb naházených k sobě bez ladu a skladu… Jak na ně napasovat stereotypy, představy, asociace a normy? Nijak. A to je skvělý. Když mluví o tom, že nejsou „vocaď“ zní jak návštěva z jiný dimenze. Mohli by stát ve frontě chvástačů, co zachraňují Willyho, hip hop, svět, otravný jak Jehovisti u zvonku. Týpci z party Spillage Village (J.I.D, Hollywood JB, JordxnBryant, 6LACK a Marian Mereba) co hrdě nosí dres J.Coleova Dreamville Records se spokojí s mnohem míň (nebo víc?). Bude jim stačit, když se osvobodíte tím, že budete sami sebou.

Volnomyšlenkářská teorie, esotericky mlhavá jako byste si dali páva z vonné tyčinky, co? OK, přidej velmi silné releasy od mixtapeů, přes dvě alba: Shallow Graves For Toys, Strays With Rabies, EPčka The Better Party, Torba až po trilogii Rags, Robots, Royalty a budeš se těšit na LP Mirrorland jak hovado. Pokud jsi doteď nebyl, mrkni na jakejkoliv koncik EarthGang – hoří strop, hoří límec, hoří prdel. Žádná krotká hippiesárna s kopretinou za uchem, ale jedna z nejnadějnějších fresh partiček na scéně? Jo, to zas jako jo.

Základní info je tedy jasný. Kdy? 15.- 17.srpna 2019. Kde? Festivalpark, Hradec Králové 

hiphopkemp.cz

HIP HOP KEMP 2019:
TECH N9NE /USA/
EARTHGANG /USA/
HOCUS POCUS /FR/
KONTRAFAKT /SK/
PHAROAHE MONCH /USA/
MIX MASTER MIKE /USA/
TOKEN /USA/
MASTA ACE & MARCO POLO /USA/
SMIF N WESSUN /USA/
THE ALCHEMIST /USA/
YBN NAHMIR /USA/
YUGEN BLAKROK /SA/
CLEAR SOUL FORCES /USA/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*