Poukázal 17. ročník Kempu na nutnost změny či byl předzvěstí svého zániku, nebo co se to letos stalo?

Letošní ročník se odehrával v roce s osmičkou a právě osmičky jsou pro Českou Republiku dosti zásadní a zlomové. Nejinak tomu zřejmě bylo na 17.ročníku Hip Hop Kempu, jež je svátkem této kultury u nás. Rád bych poukazoval na samé přednosti a krášlil to v článku jedním superlativem za druhým, ale to bych pak nebyl upřímný.

Byl jsem účastníkem úplně prvního ročníku a nyní již pár let každý srpen mířím směr Hradec Králové a to již tradičně od warm upu. Je to povinnost, chuť, tradice je to taková pracovní dovolená, kdy se tedy většinou vracím dost odjeb*ný. Ale to na tom nic nemění, že tam vždy chci být. Nejinak tomu bylo i 22.8.2018 kdy jsem hnal auto do Festival parku a nemohl se dočkat.

Čerstvý, fresh a nabuzený užít si nultý den HHK. Nicméně přišlo takové lehké ochlazení, když uvidíš, že areál je poznatelně prázdnější co se týká všemožných stánků. OK říkáš si, třeba se to ještě zítra doplní a bude to jako vždy. Nicméně toto se nestalo a v tomto směru byl letošní ročník dosti okleštěn. Mě osobně chyběl větší výběr jídla (plno stánků se opakovalo), taktéž bylo zvykem více prodejců s hadry, vinily apod. Letos toto bylo stažené na minimum a myslím si, že to ubíralo na kvalitě. Vyžití v tomto směru bylo chudé a nebyl výběr.

Avšak co mne zabolelo nejvíce, byla ta dle mého názoru žalostná účast návštěvníků a možná právě i proto jsem zde necítil takovou tu ATMOSFÉRU, jež k celé akci patří a vždy tam byla cítit, jen když člověk procházel. Zdálo se mi to takové mrtvé a utahané. Samozřejmě vliv jistě mělo i počasí, které od poloviny zazlobilo.

Tradiční a dlouholetý problém samozřejmě WC, ale na tom nesou značnou část viny právě návštěvníci, jež s nimi vytvoří to co vytvoří. Pak se firmám moc k pronájmu zrovna nechce. Ale i bez splachovacích s obyčejnou budkou se to dá zvládat, o čemž mě přesvědčil loňský festival ve Skotsku, kde bylo 90tis. zúčastněných a dojít si na WC bylo absolutně bez problémů. Snad toto bude na vyšší úrovni někdy právě i na HHK.

Pozn. autora „použitelnou Toi-ku hledaly i holky z produkce, bohužel ani ty si neměly kam zajít“

Rozhodně zde nechci hledat a poukazovat na chyby, naopak klobouk dolu pro celý produkční tým, jež už tak monstrózní akci pořádá 17 let. To rozhodně není jen tak a je zatím hromady a hromady práce.

Avšak jistě i ti si letos lámou hlavu s tím co se vlastně stalo, proč tak nízká účast, proč tak slabá atmosféra. Přišlo snad na dobu kdy multižánrové festivaly, kterých je u nás požehnaně a mají již i hip hop/rap vystupující, seberou a odloudí  fans z tohoto rapového svátku a zůstanou již jen ti skalní? Těžko říct, marně jsem hledal odpověď a vysvětlení.

Samozřejmě řekneme si, mohl být našláplejší line-up, ale zase proč mít stále ty a samé velké zaběhlé hvězdy. Přece jen je to Hip Hop Kemp a je potřeba sem zvát i méně známé a nebo i starší legendy (jako letos např.Bahamadia). A konkrétně já každoročně objevím nové jméno co zařadím na playlist. Co se týká koncertů tak naprosto v pořádku a vše co jsem stihl, jsem si také naplno užil.

Objevem pro letošní ročník je pro mne Bostonský týpek M-Dot.

 

Ano bohužel i letos došlo na zrušení jednoho avizovaného interpreta, ale to se prostě stává a to i na mnohem menších akcích. Proč tedy zanevřít na zbytek vystupujících. Jak říkám hudební stránka byla nadmíru uspokojivá a každý si tam mohl něco najít nebo si dát skoro vše, když to stihnul oběhat.

Uvidíme tedy co nám přinese rok 2019, kdy se Hip Hop Kemp stává plnoletým!! A já osobně doufám že toto nebyla předzvěst konce a naopak se návštěvníci vrátí zpět na místo činu a s nimi i ta pověstná atmosféra.

FOTO ZDE

Warm Up

Pátek

Sobota

2 Responses

  1. ecko

    Bohužel , letos to byl muj pátý HHK, na posledním jsem byl cca 6-7 let dozadu a musím 100% souhlasit s autorem článku.

    Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*