Alternativa. Inteligentní. Text. Interpret. Posluchač. Čistá špína. Samply. Hlášky. Punchlines… Rap! Tak já nevím, fakt je to tak, že těch pár, co dělají rap v klasickém rapu smyslu dnes vnímáme jako alternativu? Muziku, se kterou můžou souznít i „normální lidi“?  Asi jo. Ale vedle přísného trenérského štábu lokální katovny je přece poslouchaj i „nenormální lidi“, co mají rádi normální rap, ne? To spojení je stejně paradoxní, jako dokonalý. A o kom že je řeč? Dneska místní spratci, flinci a floutci: Prago Union, Ultrazvuk – tedy Vec a Tono S. a Prezident Lourajder & Radimo.

Každej z nich originál. Svojskej. Dřevní. Zemitej jak turek se třema cukrama po ránu. Ale co je spojuje? Člověčina, civilní přístup, nadhled, ale zároveň rapový koule a spratkovství. Je fajn se pobavit jejich pohledem na svět a zjistit, že asi pozorujete ten stejnej. Jen ho váš oblíbenec umí lépe vystihnout a popsat. Takže ať už vás baví celý roky proplouvat vesmírem Katovi geniální zašmodrchané lyriky a odlupovat její vrstvy jak cibuli. Ať už vás baví lehce abstraktní, v decetně pivním oparu se vznášející pobavené pozorování hemžení lidského panoptika od zakukleného Prezidenta Lourajdera. Ať je vaším šálkem vína Vec a Tono, co umí říznout a vyhranit se když jde o vážná společensko politická témata a stejně tak si dělat primitivní prdel z čehokoliv.

Tady u těch třech si prostě přijdete na svoje. Je to náhoda? No, nebyl náhodou Radimo 6 let kapelník live bandu Prago Union? Neseděl náhodou Kato ve studiu LandScape, když se tam nahrávala deska projektu Trosky? Asi to není náhoda. Vesmír to tak chtěl a propletl tyhle tři dohromady ve společným souznění. Ať žije rap!

HIP HOP KEMP 2019:
TECH N9NE /USA/
MASEGO /USA/
EARTHGANG /USA/
HOCUS POCUS /FR/
KONTRAFAKT /SK/
PHAROAHE MONCH /USA/
MIX MASTER MIKE /USA/
TOKEN /USA/
MASTA ACE & MARCO POLO /USA/
SMIF N WESSUN /USA/
THE ALCHEMIST /USA/
APOLLO BROWN & RAPPER BIG POOH /USA/
PRAGO UNION /CZ/
BROTHER ALI /USA/
YBN NAHMIR /USA/
BLACK MILK /USA/
ULTRAZVUK (VEC & TONO S.) /SK/
YUGEN BLAKROK /SA/
CLEAR SOUL FORCES /USA/
QUELLE CHRIS /USA/
BLU & EXILE /USA/
CRIMEAPPLE + DJ SKIZZ /USA/
PREZIDENT LOURAJDER & RADIMO /SK & CZ/
CHOOSEY /USA/
ILLA GHEE /USA/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*