Bratislavské Zlaté Piesky zažili tento víkend další ročník festivalu Hip Hop Žije. A jelikož jsme dali doposud pouze první ročník tak na ten letošní jsme se těšili a v pátek odpoledne upalovali směr Slovensko jak jen to šlo. Počasí pecka, foťáky a plavky zabalený teď už jen dostat se na místo.

Jelikož se nabralo celkem zpoždění tak jsme se chtěli dostat rychle na plac a moci pro Vás začít fotit – dokumentovat. Vyházeli jsme věci na hotelu, pak následoval přesun na místo akce, kde byla opravdu řádná fronta. Okamžitě jsem využili letošní novinku, kterou byly uzamykatelné a hlídané skříňky u vstupu a hurá na akreditaci. Tam přišly další zádrhely a to v podobě jedné fronty pro artist a akreditaci, což způsobovalo docela problémy, další průser byl špatně nachystané pásky pro náš vstup. Ale co byli jsme tam hlavně si  užít atmosféru celé akce, tak si nenecháme kazit náladu a dáme si to jak to je, i když s pár překážkami.

Páteční zahajovací den se pěkně rozjížděl, zatím co  jsme procourali areál okouknout kde jak co, ale to nejdůležitější je samozřejmě hlavní stage na níž se odehrávají veškeré koncerty a soustředí se sem převážná pozornost návštěvníků-fans. Osťo jakožto speaker provázející celým festivalem to zde oživuje ať už přímo na stagy a nebo ve svém přistaveném karavanu odkud vysílá rozhovory s vystupujícími poté co skončí jejich show.

Dále zde narazíš na několik stánků, graffiti walls, menší Urpiner stage, beer pong a mnohé jiné. Festival a dobrá nálada zde prostě jede na každém kroku a díky menší velikosti je to zde na pohodu. Slunce pálí, krásné holky kam se podíváš, koncerty jedou a završením dne není nikdo menší než mistr DJ Premier.

Druhý festivalový den už je trošku náročnější, když tam trávíš celý den, ale nic co by nešlo zvládnout navíc když máš hned vedle areálu jezero, kde se ochladíš. Bohužel je to nevýhodné pro dříve vystupující jelikož nemají tak obsáhlé publikum, které právě leží rozvalené u vody. Avšak příroda nechtěla a počasí si vybralo svoji daň v podobě silné bouřky a přívalového deště, který neumožnil festival završit a bylo nutné areál evakuovat a tím jak se vše vyplavilo již nebyla možnost později pokračovat a zbylé koncerty včetně headlinera druhého dne Pusha T bylo nutné zrušit. Tento  okamžitě vydal prohlášení, že se samozřejmě na Slovensko opět vrátí.

 

Opustili jsme tedy areál po koncertu Strapa, který se tak vlastně stal headlinerem posledního dne, a déšť nás začal bičovat a promáčet, schovaní pod nadchodem jsme sledovali jak se návštěvníci snaží dostat pryč, poschovávat a ze silnic se stávají řeky. Jakmile tento trochu polevil okamžitě jsme naháněli taxi, které sice pomohlo s přesunem na hotel, ale dali jsem si to za hodně vysokou jízdní taxu :((

Jinak poučením ohledně ubytování na závěr je: bookujte brzy a pokud se hodláte přesunovat pěšky tak neberte hotel u letiště, které je sice skoro za rohem ale jen po okruhu nikoliv pěšky.

Vidíme se na HHŽ 2017

FOTO ZDE

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*