Dnes přinášíme report z trošku jiného soudku. Jelikož se náš web rozrůstá tak i my rozšiřujeme náš obzor. Proto si budeš moct počíst o něčem jiném než o hudbě. Konkrétně to bude článek ze světa skateboardu.

Naše maličkost se 31. 5. 2014 objevila na akci s názvem Game of Skate vol. 3. Jak už název akce napovídá tak se jednalo o 3. ročník tohohle klání. Místo konání bylo ve městě Přerov (Olomoucký kraj) na tamním výstavišti v paviloně G.

http://youtu.be/5DpTYdetzNU

Tahle každoroční „hra“ už získává jméno a zvuk. Pomalu se dostává do podvědomí lidí, kteří se o boardy zajímají. I přesto že se tohle místo nachází na Moravě tak se zde sešli skaters z celé republiky. Letos asi 70 jezdců. Zastoupení tu měla města, jako jsou Praha, Kolín, Uherské Hradiště aj. Samozřejmě zde nechyběli ani domácí reprezentanti z Přerova.

Obrovskou zásluhu na tom všem má i to že kluci soutěžili o věčné ceny a prize money. Letos bylo na prkno položeno celých 10 000 korun a to už je slušná částka. A proto není divu, že se bojovalo s opravdu velkou vervou do doby, než se deska zlomila nebo než přišly křeče.

K vidění toho bylo opravdu hodně. Od 15 do 17 hodin se mohli závodníci roztrénovat a vyzkoušet si místní podmínky. Poté následovala kvalifikace do hlavní disciplíny Game of Skate, kde se jezdilo po dvojicích. A to stylem opakování triku. Rozhodčí byly na kluky opravdu tvrdí a nedali nikomu nic zadarmo.

Game of Skate kvalifikace

 

Po téhle disciplíně přišli na řadu Lines. Lajna se skládala z následujících překážek, ledge (bedna) ve tvaru loga Horsefeathers, rail (tyčka) a skočka (bang). Na těch mohli kluci ukázat svoji sérku a následně dostali i 3 minutový čas na volnou jízdu. Při té mohli ukázat co v nich je, oslovit tak porotu a získat body navíc. Ty jim pak zajistili místo na stupni vítězů v téhle oblasti.

Lajny skončily a vytvořil se jeden spot, na kterém se celých 20 minut soutěžilo o nejlepší trik. Ten kdo předvedl jedinečný a nejlepší trik, dostal na ruku kilo. Best trick byl tedy docela slušný způsob jak si vydělat nějaký kačky. Nebylo tedy divu, že se jezdilo dost agresivně a s pořádnou dávkou energie.

Best trick na spotu

 

Tahle krásná přehlídka byla po skončení nahrazena tím, proč sem všichni přijeli. Na řadu se dostala hlavní disciplína celého dne. A to semifinále a finále Game of Skate. Sem se dostali jen ti nejlepší, opravdu kvalitní výběr. Po dlouhém dni, kdy byli všichni už unaveni se celá akce chýlila ke konci. Kolem půlnoci se na řadu dostalo velké finále, ve kterém se utkali Petr Havlík a Tomáš „Hrotič“ Svoboda. Tenhle souboj byl opravdu vyhrocený a padaly triky, které sklízeli zasloužené ovace.

 

Petr Havlík – finálová jízda GoS

 

Tomáš ‚Hrotič‘ Svoboda – finálová jízda GoS

 

Výsledky:

Game of Skate 
1. Petr Havlík
2. Tomáš ‚Hrotič‘ Svoboda
3. Tomáš Nálevka

 

Stupínek vítězů – Game of Skate

Lines
1. Honza Malý
2. Tomáš Nálevka
3. Petr Havlík
4. Michal Jež
5. Michal Veselý

 

Stupínek vítězů – Lines

 

Celý den hrála hudba, kterou pouštela dvojice Djs dns45 (MGBRDLDJs) & Shadow Steve (New Age Studio). Tihle dva machři pouštěli opravu vytříbené pecky. A za doprovodu jejich playlistu se odjela celá akce, kterou speakoval Michal Galík.

Všem co se podíleli na chodu akce, patří velké uznání a ještě vetší díky. Vidíme se zase za rok tak nezapomeň vzít prkno a doraž

Překážky – HORSEFEATHERS BOARD SHOP
Kamera – Grifa Films
Music – dns45 (MGBRDLDJs) & Shadow Steve (New Age Studio)
Sponzoři-  Horsefeathers, Snapbacks, Ambassadors, Spitfire, Thunder, Element
Media – boardmag,cz, skaterock.cz

Vstup: 30,-
Startovné: 100,- (GOS+LINES)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*