Tři roky je poměrně dlouhá doba. Je to doba, která uplynula od vydání debutového alba INTROVERT / EXTROVERT formace Dornkappel. Album zaujal veřejnost, byl nominován na objev roku v rámci Radiohead awards rádia FM a jeho vizuál na Národní cenu za design. Zájem vyvolal i v rámci slovenské hudební komunity a přinesl nové, zásadní spolupráce.

Za tyto tři roky Dornkappel zrál osobnostně, textově i hudebně. Intenzivní práce pomalu vyúsťuje do vydání jejich dalšího alba, které je v mnohém odlišný od toho předešlého.

Jádro zůstává – komplexní textařství snažící se zachytit kolektivní současnost generace a zároveň vystihnout osobní příběh a jedinečnost individuality. Na novém albu to doplňuje živá hudba, nahrávání v jednom z nejkvalitnějších studií na Slovensku v LAVAGANCE studios, koprodukce a spolupráce s mnoha hudebníky. Zralý přístup k tvorbě naznačuje práci se současnými zvukovými trendy, se kterými nepracuje prvoplánově, ale implantuje je do tradičního zvuku živých nástrojů a do práce s hlasem. Digitální zvuky nahrazují živé, rap nahrazuje zpěv. Krabička rapového nebo hip-hopového žánru se místy vytrácí, žánry se prolínají, vzniká komplexní hudební zážitek. Album je spoluprací mnoha hudebníků, jejichž Dornkappel zaujal a v této spolupráci vidí možnost být součástí jedinečného hudebního projektu na československé scéně.

Nyní vychází první klip alba ke skladbě Noc a ráno. O hudební produkci, aranžmá, basu a kytaru se postaral Vincent z LVGNC, autorem hudby a textu je Ondrej Jurišta / Prorok, který se rovněž postaral o vokály a klávesy. Bicí zahráli Adam Noska a Attila Szeiff. O zvuk, mix a mastering se postaral Tom Lobby. Skladba s melancholickým nádechem je jakýmsi osobním manifestem postoje k hudbě, k životu a ke všemu dobrému a špatnému co přináší. Na to reaguje klip, jehož autorem je Igor Machata. Klip je jeho osobním, vizuálním překladem textu, hudby a celkové nálady skladby. Je to portrét Proroka a jeho rozpravy, nemá ambici vytvořit jasnou, čitelnou dějovou linii. Vznikal genericky, snaží se vytvořit vizuální dojem, podpořit emoci skladby.

About The Author

Šéfredaktor

Administrator, General Editor, Founder RapCity

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*