„I‘m blacker then midnight on Broadway and Myrtle,rapuje ve skladbě Mathematics Mos Def. Jak ovšem vypadají ikonická místa, která se objevují v textech amerických hip hoperů, a jaké jsou jejich skutečné příběhy? To všechno odkrývá dokument umělce Jasona Shelowitze aka Jay Shellse The Post Up. Nahlédněte do míst, kde se tvoří pravá americká hip hopová kultura.

Celoživotní milovník hip hopu ve svém půlhodinovém dokumentu bere diváky na tour po sousedství, budovách, zákoutích a ulicích, které již neodmyslitelně patří do hip hopové mapy nejen v New Yorku či Los Angeles, ale napříč Spojenými státy. Prostřednictvím citátů, které vyvěšuje v blízkosti vybraných lokalit, vysvětluje jejich důležitost pro jména jako Snoop Dogg, Warren G, Kendrick Lamar, Jeru The Damaja, GZA, Nas, Mos Def, Kanye West či Joey Bada$$ a Masta Ace. Poslední dva jmenovaní v dokumentu Jay Shellsovi pomáhají věšet své citáty u míst, která jejich tvorbu silně ovlivnila.

Nenechte si tuto originální přehlídku míst úzce spojených s americkým hip hopem ujít. Dokument The Post Up můžeš sledovat i na Red Bull TV

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*