Čau Pirezi, jak se máš? Co děláš? Mohl by ses nám na úvod krátce představit, pro ty kdo tě neznají?

  Čau, zdravím Tebe, zdravím portál Rapcity.cz. Momentálně se mám klasicky povíkendově. Únava, únava, únava. Back to rehab. Představit se pro Ty, co mě neznaj? Haha. Jsem Angolan badman DJ, promoter a brzy už i ‚ofišl‘ producer. Jsem upsanej pod Smackovou značkou Archetyp51. Míchám GRIME a UKG music v klubech snad po celým Česku – skvělý pocit. (smích)

 Co tě přivedlo k hudbě a k DJingu? 

 V mládí jsem byl dost ovlivněnej tátou a jeho kamarády. Hot niggas, který poslouchali klasickej americkej hiphop a rap. Kazet a cds jsem měl spoustu, takže to jsem sjížděl už od mala. Myslím, že to byla správná volba. Pozděj ve škole s kamarády jsme si navzájem poušteli různý joints, pátrali po novinkách a stále si obohacovali knowledge. Ovšem ten zásadní a zlomovej moment přišel až po objevení Iscream Mixtape Vol.1! Pak už to šlo samo. Začal jsem se víc zajímat o tuhle music, víc ji vyhledávat. Začali jsme s klukama jezdit do Prahy na mejdany, kde jsme se mohli urvat v klubu ať už na grime, dubstep, bassline nebo třeba i UK funky. Bylo to jiný! Jen tak pro sebe jsem se doma dal na míchání easy setů a doufal, že si jednou zahraju na podobným mejdanu. V tý době už byl rozjetej Barns, později Plastic Riderz. Po pár úspěšnejch shows jim na jedný chyběl Dj Fox, v ten moment se ozval Barns. Věděl, že něco málo zkouším a doufal, že je nezklamu. Sešli jsme se, naplánovali show a pár dnů na to jsme společně s Plastic zapálili klub. Rave byl nezapomenutelnej. Díky tomuhle mejdanu se o mně dozvědělo pár lidí a hodně pomalu, ale jistě se gig list začal plnit. (smích)

PR 3

Proč jméno Pirez?

Je to, dalo by se říct, mý příjmení. (smích) Ovšem nikdy mi tak nikdo neříkal do doby, než to vytáh Shadow Drrop. Lidí přibývalo, oslovení bylo zaběhlý, takže při vymýšlení nesmyslů jsem došel k závěru, že Pirez je to správný.

 Jak dlouho se tomu věnuješ a čím tě grime music tak nadchla?

 První sety jsem si doma namíchal, řek bych, kolem roku 2009. Dost dlouho jsem měl vše zašitý v šuplíku, protože to bylo ‚hrozný‘ (lol). Koupil jsem si basic kontroler a bylo na čase to trošku víc pilovat. Koukal jsem na videa, poslouchal sety a snažil se to promáknout co nejvíc. Společně s výše zmiňovaným mejdanem, na začátku roku 2011, mi Plastic Riderz otevřeli dvířka do světa djingu. Bylo super hrát to, co v tý době tolik nejelo a moc djs tuhle music na Moravě nemíchalo. Seznámil jsem se s Komoxem, který tuhle music už taky cenil, takže jsme si padli do oka. Sekaný, špinavý riddims okolo 140 bpm, tvrdý bars a rychlý flows, to je loď, na kterou jsem nastoupil a už nechci pryč.

 Je o tobě známo, že pusobíš v seskupení Plastic Riderz a zároveň jste pod Smackovým labelem Archetyp51. Jak je to s váma teď? Chystají se nějaké nové věci?

Spousta fellení a společných mejdanů mě udělalo členem Plastic Riderz. Bylo to dobře rozjetý, bohužel shower boy Plio a nejmladší hajzl Leo Lais se na to vysrali. Zůstal jsem sám s Barnsem. Abych nezapomněl, tak jsme měli s Komoxem od roku 2012 rozjetou společnou crew The:Bills. Společný back2back sety davy bavily. Bylo to dobře rozjetý, ale postupem času z toho sešlo. Práce, škola a jiný aktivity společně s hudbou nešly dohromady, škoda.  Na začátku roku 2014 si nás Smack vzal pod křídla, díky A51 jsme se ponusuli zase o level dál. Plány do budoucna určitě jsou, chystá se pár věcí, ale zatím se mi o tom nechce mluvit. Snad projekty co nejdřív spatří světlo světa.

PR 1

Se Smackem jste objeli poměrně dost koncertů k tour P’s a Love, jaké zastávky byly nejvíc crazy a jaké se naopak moc nepovedly?

 Andělový P’s A Love album sklidilo velký úspěch, takže se daly očekávat i super energický shows. Průměrnej crowd vždy okolo 500 zúčastněných. Někdy víc, někdy míň, ale vždy to bylo crazy, ať už v tour busu cestou tam/zpět nebo v klubu. Užili jsme si dost legrace. Mezi nejlepší shutdowns určitě patřil boom v Roxy, kdy se album křtilo. Nedávný křest vol. 2 v Brně. A samozřejmě i u mě ve městě (Otrokovice). Ohlasy jsou stále velký.

 Přes co na párty hraješ? Používáš starou klasiku gramofony, nebo preferuješ jinou techniku? 

 Na party jedině cdjs a mix od Pioneer. Neříkám, že jsem se nesetkal s playery jinejch značek jako Numark, Technics etc., ale ta rychlost, spolehlivost a kvalita bohužel u týhle techniky z mého pohledu chybí.

PR 8

Jaký je tvůj názor na CZ/SK scénu? 

 Jestliže CZ/SK scéna, tak Archetyp51, Hypno 808, Azurit Kingdom. Nic jinýho u nás nevnímám.

 A co zahraniční scéna? 

  V první řadě vnímám jednoznačně hudbu z UK. Tam vzniká to, co mě nejvíc baví. Nemám ale problém si poslechnout rapový a trapový novinky, kterejma jsou poslední dobou všichni nakažený. Občas se dokážu urvat i na rovnej beat. (haha)

 Mohl bys vyjmenovat tvoje top MCs, které stojí za to si opravdu pustit? 

 Aaaaa, je toho tolik, že nevím kde začít. (hahaha)

 Jak jinak trávíš svůj volný čas, když se momentálně nevěnuješ hudbě?

  Práce. Práce. Práce.

 Máš nějaké vysněné místo, kam by ses chtěl někdy určitě podívat?

   na měsíc? (lol)

 A co ženský? Už jsi našel tu pravou?

  ……

Hahaa, díky moc za tvůj čas. Ať se ti daří, na závěr máš volný prostor, můžeš nám sdělit co by si chtěl ještě dodat. Já se s tebou loučím, měj se!

Já díky. Podporujte kvalitní music. Choďte na mejdany. Lásku a mír si nechte na pozděj. (hahahahahaha) Pís!

 

PR 7

FB Fanpage: ARCHETYP 51

Úvodní foto by Matěj Rohr

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*