Přesně před rokem odstartoval DJ Opia svoji vznikající producentskou desku Jízdní neřád klipem Hlavní nádraží, kam si pozval Michajlova. Tímto nakropili upřímný pohled na skutečný stav věcí. Lesk a bída brněnského nádraží v přímém přenosu. Dnes je ten den, kdy právě vychází zmiňovaná deska Jízdní neřád.

„Byla to dlouhá cesta. Nejen v rámci samotné produkce celýho projektu, ale vůbec se dostat do bodu, kdy jsem něčeho takového schopen. Je to zajímavej pocit, když se tolik práce, úsilí a snahy zhmotní v médium. Je to dobrej pocit.“

Opia si na album záměrně pozval takové hosty, kteří jsou buď konkrétně vázaný na dané místo, nebo ideově vychází z jejího názvu. Na desce uslyšíme jak známé tváře české scény, tak mladé talenty z Brna a za zmínku stojí, že deska obsahuje i track, který poprvé napsal a narapoval Opia sám. Vše jsou sice výpovědi o konkrétních místech a zážitcích a spoustu skrytých odkazů si rozklíčují jen lidé, kteří ony místa znají, tahle tématika však rezonuje v každém větším městě a nejedna bytost pohybující se ve větších aglomeracích si tam najde kus vlastní zkušenosti.

Témata jsou volena tak, aby se dalo poukázat na lesk, ale především i bídu míst, které v denním městském shonu vnímáme často zjednodušenou optikou. To zrakům skryté se totiž děje především v noci, v temných zákoutích, zapomenutých domech a mezi stíny a přízraky míhajícími se pod světly omšelých lamp.

S tímto počinem vychází i nový videoklip Bratislavská, kde svoje vostrý rýmy přidal MC Gey! Desku objednávej ZDE

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*