Po celou dobu Vás provázíme velmi zajímavou relací, která se jmenuje Jak na Scratch.

Ta začala před deseti měsíci a od té doby jste mohli vidět každý měsíc jeden díl. Tenhle pořad je první a zatím jediný video návod techniky scratche v českém jazyce. Tím Vás provází DJ Milk s pomocí dalších lidí v pozadí. Dneska tu pro Vás máme poslední díl, který se bude věnovat Autoswingu.

V článku zároveň najdeš všechny vydané díly, aby to bylo hezky pohromadě. A aby toho nebylo málo, máme tu pro Vás menší rozhovor s DJem Milkem.

 Jak tě napadlo a co Tě vedlo k tomu, udělat Jak na Scratch?

No tak myslím celkový přístup Dj-ingu. Málo dj u nás dělá kvalitní dj-ing a 80% procent jen pouští a i proto je málo českých Dj známých ve světě, ale i na soutěžích jako DMC CZ/SK je slabá účast. Jednoduše chtěl jsem vyzvednout český Dj-ing aspoň o level a aby si český Dj uvědomil že jde do svého setu zařadit i Technický prvek, a potom je to na poslech dokonalejší.

Jaký jsi měl či ještě máš na to ohlasy?

Ohlasy myslím že v celku pozitivní 🙂 ale našlo se pár jedinců co chtěly vysvětlit úplné základní scratche jako je chirp a flare ale to se dá pochopit i stěch zahraničních videí. Nejvíc Djům sedl Swing flare v závěsu je Two-click flare a Boomerang.

Myslíš, že po tomhle pořadu se aspoň trochu zvedne zájem o cratche?

Myslím že určitě. Psalo mi už pár kluku, že by dorazilo osobně. Jeden dokonce až z Jihlavy. Hodně Dj scratchovalo, ale nemohly se posunout dál, tak jsem hodil do placu návod a zbytek záleží na jejich píli a trpělivosti

Do budoucna, chystáš nějaký další zajímavý projekt?

Určitě něco se plánuje, např. nějaké základy Beat Jugglingu. Určitě do budoucna nějaký další typ scratche ( až se ho naučím 🙂 ) a nějaké delší shoty ve stylu Dj JFB

Chystáš se i letos freestyle scratch battle?

Jmenuje se to Ida world scratch Battle 🙂 Jasně, chci se zůčastnit dalšího ročníku, byla by to pro mne čest reprezentovat ČR. Teď sem se hodně zaměřil čistě na flow scratche, techniku a rychlost už zvládám a teď to chce začít tento zvuk používat jako hudební nástroj.

Tvoje osobní plány do budoucna?

Plánů je dost 🙂 Ted určitě příprava na Dmc Cz a Sk 2015 plus Ida world scratch battle a taky cíl vylézt na nejvyšší horu Alp Mont Blanc

About The Author

Šéfredaktor

Administrator, General Editor, Founder RapCity

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*