RADone se narodil ve Švýcarsku, ale v České republice už žije přes 22let. Rapu se věnuje už nějaký ten pátek, což přesněji to je něco přes 15 let.

Založil v Česku více kapel, tou nejúspěšnější byla You-nited Vision, která vyhrála největší československou soutěž – tictac hip hop talents v kategorii track s písničkou Czech republic. Byla to první česká trojlinguálně repující kapela – pokud nepočítáte midnightshadowz – kterou též založil RADone. Hned poté jej napadlo udělat společnou písničku se všemi výherci „tictac hip hop talents all star track“. Pak přišlo období, kde jej mnoho českých a slovenských raperů zvalo na featuringy, protože kdo jiný by zde dával francouzské a anglické rapy a vzájemně je kombinoval.

RADone dostal nápad a chtěl spojit české a slovenské underground rapery do jednoho tracku a tím pádem vytvořit nejdelší československý rapový track. Ale tento projekt prošel peklem. Bohužel se prostřídali nejméně 3 producenti. Pozastavovat se nad nimi nebudeme. První fáze byla kontaktovat všechny rapery, vysvětlit jim ideu a požádat o 1 sloku. Téma bylo volné. Pravidlo bylo minimum vulgarit. Vzhledem k výměně producentů se měnila i instrumentálka. Ta byla ve finále udělána Adamem Saillordem a Aj. Adam Saillord se postaral o mix a kompletní realizaci audia. RADone byl ten, který celý koncept, arange a realizaci dal dohromady od A do Z. Kvůli velkému množství komplikací se tento track řešil jistě 4 roky.

V tracku se nachází nespočet jmen – Jackpot, Aler, Skiwo, Absolutnix ( Davis & GFA ), Imunita Crew, Aremy, Johny Rone, Bahno, Aj, RADone, Scero, Lazy Bee, Vrbik, Klam & Dirty, Comunita ( Very & FreeStyle ), Cesta, Mry Marty, Bohuš DLM, Apper, Shee-P, Packet, Karlos, Kubaz.

RADone vám přinesl nejdelší československý track. Tím ale nekončí a tento rok můžete od něj očekávat další práce.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*