Nevím jak třeba Vy, ale já jsem vždy obdivoval DJe a producenty, co všechno umí a dokáží na gramcích. I proto jsem moc rád za video návod, který zpracoval Dj Milk z Českého Těšína.

Ten si pro Vás připravil 1. díl nazvaný Jak na Scratch: 1.Two-click Flare, kde Vám všechno krásně a srozumitelně vysvětlí. Myslím si, že za tu jeho hrací kariéru, kterou má za sebou, to bude ten nejlepší učitel, který nás provede touhle velmi zajímavou školou. DJ Milk se věnuje hraní už 10 let! Styly, kterým se věnuje, jsou Hip Hop, Funky, R a B a od roku 2009 působí jako Dj v Polské Hip Hop skupině Hirs Sklad a od roku 2013 spolupracuje s Těšínským rapperem Wyruz.

Ptal jsem se DJe Milka, jak vzniknul tenhle nápad, který musí nadchnout nejednoho blázna do hudby:

„V roce 2011 jsem navštívil populární Dj-skou soutěž DMC která se konala v Praze a Tam jsem viděl techniku scrtache od Dj Fiva a Dj Unkuta(Ger) a natolik mně to nadchlo že jsem to chtěl umět taky a začal jsem dennodenně trénovat. V roce 2013 jsem už i zůčastnil této soutěže a skončil na 8 místě. V tomto roce DMC u nás nebylo a vím že i Pořadatel soutěže Dj Friky si stěžoval na slabou učast Dj-ů. A tak mně napadlo udělat tento tutorial, kde bych ukazoval jiným Dj’s techniky scratche že to není až tak těžké jak si myslí a potom to je už malý krůček k soutěži“

Jak jsem na začátku uvedl, dnes tu máme 1 díl. Dohromady jich bude přesně 10, které budou vycházet jednou do měsíce. V dalším díle se budeme věnovat scratchy s názvem Swing Flare (4 dobý scrtach). Tak pojďme do toho.

About The Author

Šéfredaktor

Administrator, General Editor, Founder RapCity

Related Posts

One Response

  1. hawllis

    Super !!! díky moc za to, že tohle děláš 🙂 myslím, že mi to dost pomůže. Rád bych se jednou zůčastnil DMC, jen se chci zeptat, kde bych mohl stáhnout zvukovou stopu toho scrathe? Nějaké už mám, ale nemají takový ten typický zvuk. Každopádně děkuju 🙂

    Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*