Z východních Čech se ozývají hlasy, které na slokách podpořily legendy Wuty a Regie.

Královehradecký kraj není na mapě tuzemského rapu příliš skloňovaným pláckem, releasy jsou spíše lokálního rázu, přesto to neznamená, že by na východě bylo úplné ticho. V těchto dnech můžeme z města Trutnova registrovat nosič, který podpořilo i několik zvučných jmen, jenž pamatují především pamětníci. Výsledkem je dílo, které by mohlo lahodit uchu znalců.

Austy & BMC vypouští do oběhu album nesoucí název „Kapitola“, které obsahuje dvanáct stop v tracklistu. Nahrávalo se především v domácím prostředí, ale výsledný zvuk vznikal nejen v područí BMCho, ale i v pražském studiu Original pod taktovkou Nobodyho, který se na výsledku podílí i dvěma beaty. O ty zbylé se postarali například z Hradce Králové Raazyph, z Ústí nad Labem známý Kubake, z formace Inny Rap Mate nebo trutnovský beatmaker Hypno.

Zajímaví jsou také dva hosté, kteří přispěli k výsledku svými slokami. Na skladbě „Nulová tolerance“ je možné zaslechnout českobudějovického Regieho, který kromě sólové dráhy působí v projektech MVP či Zeměvzduch. Zmíněný singl svými scratchy obohatil také DJ Ill Rick z formace Sodoma Gomora. Lahůdkou je také účast ústeckého Wutyho ve skladbě „Zvyk“, kterého není znalcům nutné dlouze představovat.

Duo autorů tohoto dlouhohrajícího materiálu není veřejnosti příliš známo, přesto již mají něco za sebou. BMC působí dlouhá léta v uskupení ProReal, které má na svědomí několik lokálních desek a vystoupení převážně ve svém kraji. Austy kromě sóla z roku 2012 vypustil do oběhu dva mixtapy a poměrně pravidelně je možné ho slyšet naživo především v pražských klubech.

„Ke spolupráci došlo po dlouholetém přátelství, kdy jsme si u piva řekli, že by nebylo na škodu zkusit něco nahrát spolu. Měli jsme za sebou tehdy pár akcí, na kterých jsme hráli každý zvlášť, ale známe se poměrně dlouze, proto to celé nějak vykrystalizovalo ve společný projekt. Původně se mělo jednat o EP, ale chuť a hlad byl takový, že výsledkem je dvanáct stop,“ nechává se slyšet Austy o spolupráci s BMC.

„No, ve skutečnosti se jednalo spíš o jeden track „Kapitola apoštola“, během kterého jsem si uvědomil, že by to mohlo šlapat. V životě jsem žádný takový téma neslyšel a zároveň jsem žádný takový beat neměl. Austy pak přišel s dalšími beaty, a řekli jsme si „jdem do toho“. Máme tu celou řadu beatmakerů, známých víc i míň, ale myslím si, že všechny ty produkce fungujou. Díky tomu, že nás netlačily žádný termíny, a navíc každej máme spoustu práce, tak takhle deska vznikal víc jak dva roky,“ dodává o nové desce BMC.

Album „Kapitola“ vyšla ve středu 14. března v edici sta kusů. Skladby bude možné poslechnout i na YT kanále PROREAL. Do budoucna je v plánu obohatit vzniklý materiál o nějaké vizuály a soustředit se na prezentovaní na stagi.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*