Pokud rapper, nebo celkově nějaká crew připravuje desku, vždy je nejvíc otázek kolem hostů na desce. Jako by ostatní věci, šli úplně stranou. Ale na druhou stránku je to pochopitelné. Těžko najít jiný hudební žánr, kde by vznikalo tolik hostovaček jako právě v rapu. Někteří hledají taková jména, aby byli sami zajímavější pro širší publikum, a jiní sází na okruh svých kamarádů, se kterými si hudebně sedí. A někteří na tu desku nepozvou nikoho, protože si vystačí sami.

A jak je na tom Danosť? No asi tak i tak…

Před osmi lety, kdy vydal desku Oddanosť, nepustil za mikrofon nikoho, což se dalo odvodit z názvu. A dnes tu máme název Fúzia, která je o hudebním sloučení nejen s G-bodem, producentem celé desky, ale i s jinými hosty. Tentokrát Danosť nebyl na všechno sám, ale ve studiu Anapol se prostřídalo několik, talentů, legend a hvězd domácí scény. Ano je to tak, všichni dorazili do studia, aby vznikla taková fúze, skutečná spolupráce.

“Všetci došli nahrať do Anapolu, nikto neposielal cez net. Takže v tej spolupráci to je cítiť a ja to vždy hovorím, že radšej sa stretnime v štúdiu, nahrajme to tam a bude to lepšie”, přizvukuje G-bod a Danosť k tomu dodává “S Čistychovom som vlastne spravil prvú vec v živote, s Vecom máme výbornú odlahčenú vec…”

Danosť, Cover

O jaký jde hosty, se pozorní fanoušci mohli dozvědět prostřednictvím studiových fotek na sociálních sítích obou autorů. Ale pro pořádek jde o jména – Idea, Strapo, Vec, Čistychov, zpěvák Mišo Biely, Erik Šulc a Pokyman ze skupiny Medial Banana a kytarista Samuel Kovács. Toto je ten tým, zodpovědný za výsledný soud velkého projektu, jaký na Slovensku vychází jednou za čas, podpořený i účastí Sada z RHB, autora coveru. Ten už má za sebou spolupráce s crew Drvivá Menšina, festival Uprising, či s kluky z H16 a pro Fúziu připravil příznačný a charakteristický obal.

Danosť: “Téma bola úplne jednoduchá, keďže je to Fúzia – spojiť a nejakým spôsobom prepojiť, ako v hudbe, tak aj na cover, prepojiť naše osoby. To sa Sadkovi veľmi dobre a štýlovo podarilo.”

Fúzia vychází tento měsíc a předprodej se spouští 11.4 2016 přes eshop RukaHore, kde bude možnost objednávky i v kombo balíčku s trikem, či mikinou za výhodnější ceny. A aby se fanouškové ještě víc namotali, chlapci během tohohle týdne vypustí ještě tři ukázky ve formě tzv. video pasáží.

Všechny tito informace chalani shrnuli ve videu přímo z terasy studia Anapol, který si můžeš prohlédnout ZDE

 

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*