Před nedávnem jsme u nás na RapCity vyhlásili speciální CONTEST rap battle na velmi hutný beat z dílny Basta Production.

Tuhle soutěž nakonec vyhrál Trutnovský rapper Colda. Dnes tu pro Vás máme rozhovor s tímto jedinečným rapperem, který to má v hlavě velmi dobře srovnaný.

Přečtěte si pár řádek, kde se dovíte co Colda chystá, co si myslí o naší scéně a samozřejmě probereme další zajímavý témata.

Zdravim tě man. ty co tě ještě neznají, mohl by ses představit?

zdravím tě taky, můj nick je Colda, je mi 21 let a jsem z Trutnova.

Před pár dny jsi vyhrál CONTEST rap battle, kde jsi nejlíp naložil do beatu producenta Basty. Co na to říkáš?

No, beat od Basty mě neskutečně nakopnul, mám rád striktní beats, takže jsem si pohrál s flow a dal to na majk. Jinak, když jsem se dozvěděl, že jsem vyhrál, samozřejmě, že mě to potěšilo.

Jaký byl tvůj favorit?

Mě osobně hodně baví Rizza, toho znám dlouho a PROMO dal dobře, myslel jsem, že vyhraje jeden z nich.

Máš osobně rád takový projekty?

Já osobně mám rád projekty, kde si rapas mezi sebou zasoutěží a porovnají tvorbu mezi sebou.

Chystá Colda něco nového?

Ano, 1. 10. 2014 vyjde moje debutové album Colda – Back. Dal jsem si záležet, opravdu na všem, co se týče kvality, masteringu atd. Hostovat Bude James Cole, Matea, Mustaffa, Cartisss, Vik Hackel, Torry, jinak další hostovačky jsou v jednání, ale jak říkám, pohrál jsem si s tim a bude to opravdu to nejlepší ze mě. Za ten rok jsem prožil hodně a vše dal do tracků.

Dřív si byl hodně aktivní. Vydal si nespočet alb a máš na triku mraky hostovaček. Pak si ale šel nějak do ústraní. Co se stalo?

No, dříve byla jen škola, flákání s houmies po městě a času kupa, jenže potom jsem začal podnikat, a už toho času moc není, ale čím se teď snažím řídit, že kvalita chce čas. Proto je nesmysl, vydávat alba po čtvrt roce atd. Chce to aspoň po roce, aby člověk nabral novou inspiraci ze života za ten rok dejme tomu a dal to do textu.

Ze všech těch tapů co jsi kdy vydal, který bys vypíchnul jako svoje top?

Já osobně si myslím, že album Samota, zatim byla nejlepší, jelikož mě posunula hodně nahoru, do té doby mi přišlo, že mě lidi tak moc neznaj. Takový ten boom, přišel po vydání Samoty, že lidi chodili na ulici pro podpisy atd.

colda

Máš před sebou nějaký cíl, který tě žene kupředu?

Neskutečně mě žene dopředu, to co lidi tady ceněj. (brek,wack rap, nuda, rappeři bez flow). A já nechci být ty ovce, co se tady tlačej mezi sebou se stejným nudným rapem. Ale k tomu se nikdy nesnížim, ani se nezaprodám, jako většina a pojedu si pořád svůj styl a půjdu proti proudu.

Co si myslíš o CZ/SK scéně?

Jak už jsem naznačoval v předešlé odpovědi, CZ scéna, je něco mediálně znetvořenýho, ceněj se lidi jen díky tomu, že si zaplatěj featy, nebo celkový postup v kariéře. Je vše jen o penězích. Co se týče labelů, nabíraj selidi, kterým to zaplatila maminka, přitom mají flow jak každý druhý rapper, co se tady něco snaží, jak už jsem zmiňoval nudná flow a o ničem, bez emocí. Jediný koho cenim na scéně, je Hugo, James, Ektor, MAAT, atd. Přijde mi, že se tvorba všech, hodně změnila, všichni jedou komerčně a už to není jak bylo, originální rap co tě nakopne. Teď, když slyším hodně věcí, mám pocit, že u toho usnu.

Co Tě poslední dobou překvapilo anebo naštvalo?

Poslední dobou mě hodně překvapuje, že lidi dávají na net svá rapová videa a nemají soudnost, nahrávají na skype mikrofon. Já samozřejmě chápu, že každý nějak začíná, ale nejdřív by se měli zeptat kolem sebe, jestli je to oukej. Přijde mi, že se snaží rapovat každý druhý, vydají jeden track a už si myslí, že jsou páni.

Kdybys mohl změnit jednu věc, která by to byla?

Upravit lidem jejich hluchotu k hudbě co poslouchají, protože mi přijde, že 90% posluchačů, nemá hudební sluch.

Je možnost tě někde vidět někde na Live show?

Hodně koncertů, jsem bohužel kvůli práci musel poslední dobou odmítnout, ale máme hrát s Mateou, na Zděřině, s MAAT a Wichem 5. 9. 2014. Jinak plánuju tour s novou deskou, takže to bude zase po celé republice.

Sledoval jsi mistrovství světa ve fotbale? Popřípadě komu jsi fandil?

Dříve jsem to sledoval, ale jak říkám, teď už na to nezbývá moc času, takže nesledoval.

Děkuji Ti za rozhovor. Máš nějaký vzkaz pro tvoje fanoušky?

Já ti taky děkuju a jediné co bych řekl, že všem děkuji za podporu.

https://www.facebook.com/colda.comat

About The Author

Šéfredaktor

Administrator, General Editor, Founder RapCity

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*