Jméno Marpo, Ironkap, Wohnout a další není třeba představovat. Každý ví, o koho se jedná, když znamenitě víří vodu českého rapu a dělají nejlepší shows, které u nás můžete vidět. Minulý rok tahle banda, která si říká Troublegang vyprodala obrovské Sasazu. Letos se po dvou letech vrhli do Lucerny a ta byla doslova bleskově vyprodaná. A tak po tom, co si lidé koupili lístek, následovalo dlouhé čekání, než se dostaví datum 22.10. Protože přesně to byl datum, kdy TG zavítal do Lucerny se svou Prison Break Tour, bohužel bez Partyboie.

O tom že to bylo mocné, není třeba ani diskutovat. Prostor byl sice menší než Sasazu a jednalo se o takové „komorní“ vystoupení. To bylo ale přesně to, co navozovalo tu správnou atmosféru. Hlavně jsem měl pocit, že se tam sešli opravdu jen ti praví a věrní fanoušci. Prostě kdo nebyl, může jen litovat. Pojďme to ale vzít od začátku.

DSC_0003A

Pro mnohé fanoušky začal večer již na Hlavním nádraží, kde se konal sraz na demonstraci pochod. Lidí nebylo zrovna málo a tak neunikl dav pozornosti policistů, kteří se domnívali, že jde o demonstraci. Za obrovského hluku se dostal pochod před samotný klub, kde se atmosféra před vystoupením ještě umocnila. Opět jsme se mohli setkat s policisty.

DSC_0015A

 

DSC_0131A

Čas se vlekl a lidi nedočkavě přešlapovali. Klub se brzo otevřel a ve 22:00 začala show, kterou klasicky začínal Ironkap. Po svém výkonu, jež byl skvělý a dle mého koncert od koncertu lepší a sebejistější se na stage přiřítilo to pravé peklo. Na stagi byl postavený plot s ostnatým drátem, který držel rozzuřené trestance před tím, aby ohrozili lidi. Energii a hell, který přinesli na pódium byl tak velký, že by je nezastavil ani tank, natož tak nějaký plůtek. Udělali takový bordel, že doslova celá Lucerna skákala a „kotel“ neměl začátek ani konec, prostě jen byl. Po tom co se Praha otřásla v základech, přišel na řadu křest desky. Tu pokřtil sám velký král Myšák. Samozřejmě nechyběl ani proslov. Obrovským překvapením a velkým momentem bylo to, když jeden ze skalních fanoušků na pódiu požádal svoji přítelkyni o ruku. Odpověď samozřejmě byl ANO a tak se mohl čerstvě zasnoubený pád políbit před naplňenou Lucernou, která jim tleskala. Samotná show končila až něco málo před Půlnocí. Marpo taky nezapomenul podotknout, že se společně s celým Troublegangem pokusí vyprodat Incheba arénu a to už 22. dubna, kde zároveň pokřtí svoji sólo desku Lone Survivor.

DSC_0601A

Krom toho, že jsem se výborně bavil, tak jsem taky málem umřel při vstávání do práce. Doufám, že se uvidíme na další akci.

FOTOREPORT Z LUCERNY ZDE

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*