Po Hip Hop Kempu jsem psal, že tenhle člověk je pro mne letošním objevem a jeho tvorba mě hodně dostala a oslovila. Tak nějak se to vše sešlo, týpek si nechal přeložit článek a ejhle bylo to tady. Přišel kontakt, že prý bychom mohli udělat nějaký ten rozhovor apod. Od té doby jsem pravidelně zásoben a novinky z poza velké louže se jen hrnou. A o kom že je tady řeč? Tenhle týpek si říká M-Dot a v lednu 2017 vydal album s názvem „egO anD The eneMy“ na němž najdeme opravdu zvučná jména, jež by mnoho lidí rádo mělo ve své tvorbě, a to jak na produkci tak na featech.

Track list:

01. Intro (Produced by: KAN)

02. Dreamscape (Produced by: Marco Polo)

03. Foreign (Produced by: Jon Glass)

04. Days Are All The Same (Produced by: Hi-Tek)

05. Chrissy (Produced by: Buckwild)

06. Nomads f/ Krumb Snatcha (Produced by: Khrysis)

07. The Empathy (Produced by: Large Professor)

08. Gleamin’ f/ B.A.M. (Produced / Cuts by: Marley Marl)

09. Give It To Me (Produced by Jon Glass)

10. Fugazzi f/ Jaysaun (Produced by: LX Beats)

11. No Excuses (Produced by: Snowgoons, Cuts by: DJ JS-1)

12. Shine f/ Method Man & Dominique Larue (Produced by: Soulplusmind)

13. Meow Mix (Produced by: Jon Glass)

14. True Lies f/ Camp Lo & Tribeca (Produced / Cuts by: LP2)

15. Reliant (Produced by: Whatson, Cuts by: DJ 7L)

16. Death To Raquel (Produced by: Soulplusmind)

17. 911 (Produced by: Es-K)

Dost podrobně rozebrané album  „egO anD The eneMy“  naleznete v tomto odkazu.

Čau, M-Dot můžeš se nám představit? Řekl bych po tom co jsi byl viděn/slyšen na HHK, tak nyní budeš v mnoha playlistech, ale i tak můžeš nám říct víc o sobě.

Jmenuji se Michael Januario, hudební umělecké jméno je M-Dot. Má rodina pochází z Itálie (kdy matka je občankou Itálie), ale já jsem se narodil v Bostonu! Žiju zde celý svůj život a miluji své město. Hudbu dělám tak dlouho, jak si jen pamatuji a jsem hrdý, že mě to přivedlo už všude možně po celém světě. Nejvíc cool je, že mě to spojilo s novými posluchači a přáteli jako třeba právě s tebou!!!

Tohle byla tvoje první návštěva České Republiky?

Ano byla. Cestoval jsem už hodně po Evropě, ale v Praze na letišti jsem třeba max přestupoval a nikdy jsem zatím toto letiště neopustil až do teď, kdy mě zabookovali na Hip Hop Kemp.

Líbilo se ti tady u nás?

Praha je jedno z nejkrásnějších měst, které jsem kdy navštívil. Je to skutečně skrytý klenot. Jak jsem zmínil, viděl jsem většinu zemí v Evropě a užíval jsem si všude, ale Prahu a obecně Čechy bych zařadil do mých top 3. Má skvělou starou architekturu smíchanou s prosperující novou kulturou, věci nebyly drahé a lidé byli laskavý.

Jak sis užil Hip Hop Kemp?

Byl to kus mého života. Připravovali jsme se na show celkem 4 měsíce a pak to tam vše vypustili na pódiu. Byl to skvělý zážitek. A také to byla velká výzva, vystupovat na tomto legendárním festivalu spolu s dalšími talentovanými umělci.

Na tvém posledním albu máš mnoho skvělých spoluprací….jako například Marco Polo, Large Professor, Snowgoons, Method Man…..řekl bych že to je snem spousty umělců. Jak jsi to dokázal?

I pro mne to byla velká čest. Téměř všechna spojení přišla přirozeně, budováním kontaktů a přáteství za těch mnoho let co se pohybuji v hudbě. I já jsem si za tu dobu vybudoval nějaký ten respekt od mnoha umělců. Vše se zrodilo přirozeně, nenásilně aniž by to byl nějaký obchod.

Kdo je tvým idolem, oblíbený umělec?

2Pac, Big Pun, Nirvana, Dr. Dre (jeho produkce) a mnoho mnoho dalších jmen. Moc se mi líbí všechno, co Elzhi dělá.

Řekl bych, že tématem číslo 1 posledních dní je Eminem a jeho album Kamikaze. Jaký je tvůj názor na něj a věci, které se dějí okolo (především diss Eminem x MGK)?

Album jsem ještě celé neslyšel, musím si na něho udělat čas. V poslední době poslouchám rap hodně málo. V poslední době mě spíše inspiruje rock, soul, r&b a jazz. Eminem má nejlepší skills všech dob v rapu (to jak dává slova dohromady a kombinuje). Slyšel jsem ten diss a řekl bych, že to je skvělý Hip Hop battle. MGK dal skvěle, ale nicméně není v té samé lize jako Eminem.  Eminemova hudba je skvělá a nejlepší je, když to zůstane jen u toho prostě dělat hudbu.

Co si myslíš o nových jménech na scéně a tom novém trendu „mumble rap“? 

Neodsuzuji ničí hudbu. Ale také si myslím, že by to mělo být kategorizováno jako jiný žánr. Mumlání slova není umění HipHop. Takže zavolejte!
Je to něco jiného. Hahaa

Prozradíš něco o svých budoucích plánech v hudbě a co můžeme očekávat?

  • Pokračování s albem  “egO anD The eneMy” part 2 společně s  Method Man a produkce od Pete Rock, Apollo Brown, Erick Sermon a mnoho dalších.
  • Dokončení alba Collab s Big Shug z Gangstarr.
  • Dokončovací práce na albu s mojí crew EMS.

Jaký je tvůj postoj ohledně featuringu…..jsi otevřený spolupracem nebo si striktně vybíráš?

Jsem opatrný na to s kým spolupracuji samozřejmě. Ale jsem také otevřený tomu spolupracovat s různými lidmi. Pomáhá mi také růst a učit se od ostatních.

 

Máš nějaký sen/přání ohledně hudby? Díky za tvůj čas a ještě klidně napiš cokoliv dalšího pro fanoušky, čtenáře v Čechách.

Doufám, že brzy budeme spolupracovat s DJ Premier, protože je mým přítelem a možná se to jednou stane. Opravdu doufám, že moje hudba osloví více lidí, když do ní vložím celé srdce a já vím, že posluchači ocení. Doufám že se příští rok objevím na Royal Arena festivalu, jakožto na mnoha dalších festivalech. Každý rok si chci dělat nový a nový seznam přání, jež si chci splnit.

Děkuji za možnost se vyjádřit. Vážně to oceňuji. Budeme v kontaktu a budu posílat novou hudbu a videa.

Salute

Love to Czech!!

Mimochodem se ke mě přes tyto kanály dostal docela zajímavý contest pro MCs a není podmínka mít rap v angličtině…tak kdyžtak koukněte sem!

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*