Pražské Rock Café tradičně přináší domácímu publiku již pěknou řádu let nespočet skvělých zahraničních interpretů a zvučných jmen, ne jinak tomu bude i tento pátek 2.listopadu, kdy se můžeme těšit skvostnou Akua Naru.

A kdože se skrývá pod tímto uměleckým jménem? Původem američanka žijící v Evropě s velmi širokým záběrem působnosti a rozhodně ji nemůžeme zařadit jen tak lehce. Je to zpěvačka, producentka, rapperka, aktivistka, básnířka, ………jež ve své hudební tvorbě spojuje a kombinuje jazz, rap, neo-soul ale i tradiční africké rytmy. Ve své tvorbě se opírá o témata jako je rasismus, ženské postavení, multikulturalismus, černou popkulturu, vlastní identita atd. Během své kariéry již stihla vystupovat ve více jak 50 zemích světa na 5ti kontinentech a dokonce byla pozvána, aby přednášela na mnohých univerzitách jako např. Harvard, Oxford, Princeton, Ahfad University for Women (Sudan).

Já osobně jsem z jejího vystoupení na HHK 2015 byl totálně odbouranej, je naprosto úžasná a doporučuji nenechat si její show utéct.

Tento rok vydala dasku nesoucí název : The Blackest Joy“ a sama k ní dodává: „….je o prožívání černé ženské zkušenosti. Je o bolesti, hrdosti na africké kořeny i o radosti a neumírající naději.“ 

A ano tato „dokonalá“ zástupkyně ženského rapu bude již zítra vařit svou show v prostorách Rock Café Praha a i ty a ty a ty…by jste tam měli být.

Ale ještě než se dočkáme jejího vystoupení tak budeme mít možnost dopřát si support vystoupení v podání pro některé možná až ne tak známé české rapperky a zpěvačky HellwanaTato umělkyně letos zvítězila v hudebním projektu Czeching 2018 a v její tvorbě narazíme na grime, r’n’b, neo-soul i trap.

Tedy večer rozhodně silně nabitý ženským rappem a toho přece není nikdy dost!

Kdy: 2.listopadu 2018

Kde: Rock Café Praha

Vstupenky: http://bit.ly/2t9Rfb8 Pozor zbývá posledních 50ks!

FB event

About The Author

Photoreporter

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*