Underwall 2019 hrdě nesl na svých prsou číslovku 6. Během těchto obohacujících, rozrůstajících se šesti let, festival získával na známosti a pořadatele na zkušenostech. První 3 roky byly zalité sluncem, poslední 3 roky byly spíše deštivé a chladnější. Nicméně tento fakt neubral na popularitě ani na programu.

Streetball cup obsazují týmy z celé Republiky a hra má vysokou úroveň. Přeci jen letos to bylo již po osmé, kdy se týmy utkali o putovní pohár. S nepřízní počasí se sice hra přesunula do vnitřních prostor a přišla tak o své kouzlo, kdy se klasicky hraje venku a vše tak zůstává v jednom areálu, nicméně mač to byl kvalitní.

Výsledky:

  1. Pražačka (Praha)
  2. Handycap (Klášterec nad Ohří)
  3. Vondeluka (Žatec)

Bohužel Skate contest je již déle poznamenán podmínkami sk8parku, ale i tak se improvizovaně jelo a všem jezdcům patří potlesk. Ukázala se hlavně mladší generace a je vidět, že tento sport je ve městě na vzestupu a hladově vyhlíží výstavbu nového parku.

Ročník 2019 je za námi a trošku nám trvalo se z toho vzpamatovat a dále se vyjadřovat. Podařilo se nám završit 6.ročník s bilancí 3 roky sluníčko a 3 roky zima a voda bohužel. Podmínky k realizaci se také nelepší tak to není úplně tak jak bychom si přáli, ale je to alespoň tak nejlépe jak to jen jde, doufáme. Jsou zde chyby, není to dokonalé, ale i tak…..
Skate situace nám již delší dobu nepřeje,ale k té se vyjádří sám ten nejpovolanější PJ (jež tento rok udělal opravdu speciálním a ještě jednou mu gratulujeme k životnímu kroku) v jiném příspěvku.
Hudební část byla tento rok, minimálně podle nás tou nejsilnější co se kdy v Žatci objevilo a možná už ani nikdy neobjeví. Tedy i celé její zvládnutí přes pár kolapsů a zdržení je pro nás obrovskou výhrou a jsme šťastni. I vystupující si chválili a hosti ze Švédska a USA byli neskutečně nadšeni a vděční. A proto je nám celkem líto, že už jen tak letmým pohledem byl areál nepříliš naplněn a předešlé roky vás návštěvníků a fanoušků zde bylo mnohem více. Doufáme, že všechny shows vás bavili a ti jež nedorazili tak nám snad dají feedback proč a jak.
Děkujeme za podporu městu Žatec, všem partnerům a sponzorům, Vám jež jste se zapojili do projektu na Startovači a v neposlední řadě opět třem borcům, jež vydražili obrazy. Díky Díky Díky
Dojmy a poznatky budeme ještě nějaký ten čas vstřebávat a rovnat, a tedy nebojte se poslat i nějaké ty vaše.
Vidíme se zase někdy a snad příští rok?!

-Adamsky-

Letos se nám podařilo uspořádat již 8. ročník streetballového turnaje v Žatci. Kdo by to byl řekl, když jsem poprvé seděl u ředitelky školy a trochu nevěřícně na mě koukala, když sepisovala první smlouvu o podnájmu hřiště. Na tento ročník nám dorazilo deset týmů, malinko slabší účast oproti minulému ročníku, kdy se nám registrovalo plný počet 16 týmů. To nám však vůbec nevadilo, jsme rádi za každý tým, který k nám přijede a další rok se vrací, spíš nás celý pátek trápila předpověď počasí, která se bohužel vyplnila a museli jsme tak již podruhé za sebou turnaj přesunout do haly. Na tuto variantu jsme byli připraveni a průběh turnaje to nijak nepoznamenalo. Hrálo se ve dvou skupinách po pěti týmech, kdy první čtyři týmy postoupili do vyřazovací části, ve které byli nejúspěšnější celkově třetí Vondeluka (Žatec), druzí Handycap ( Klášterec nad Ohří) a první Pražačka (Praha). Všem zúčastněným týmům děkujeme a věříme, že se potkáme při dalším ročníku.

-Daniel-

Člověk ač nechce stárne, někam se posouvá a neustále posouvá své hranice.. My jsme také letos chtělli posunout hranice našeho festivalu.. Bohužel tyto cesty sebou nesou oběti.. Řekl bych, že je čím dál těžší a těžší pro lidi udělat zdarma něco takového co má tradici a drží si to určitý kredit..Bohužel tento kredit si již nějaký ten rok nedrží náš skatepark. Letošní ročník potvrdil že skateboardová kultura v Žatci je na vzestupu obrozuje se. Vyrůstá tu nová generace skaters, která potřebuje místo kde můžou realizovat to co je baví a naplňuje je. Proto bychom rádi znovu apelovali na tento fakt, který je již žalostný.
Víte kdyby mi někdo kolem 20-ti řekl co dokážeme asi bych se usmál a mávl bych rukou. Jenže my jsme letos dotáhli jména, jako @mdotboston či @prop_dylan a mnoho dalších..
Což v mých očích je obrovský úspěch.. Samozřejmě jsme pořád rodinný festival a tohle zvládnout v tak málo lidech je samo o sobě neuvěřitelně těžké a taky proto je ta euforie a vyčerpání každý rok větší a větší… Pro mě osobně to malé místo pod hradbami znamená velmi mnoho proto jsem ten večer udělal co jsem udělal právě na tomto místě. Závěrem bych si rád přál abychom se konečně v našem městě dočkali nového skateparku.. Lidem aby možná byli více pokorní a více si vážili chvil jako byl letošní ročník.. Děkujeme všem účastníkům, vystupujícím kteří v nás věří. My věříme v lepší zítřky a doufáme že v budoucnu pro Vás budeme moc zase uspořádat něco co bude mít Smysl. PEACE
——PJ——-
PS: UNDERWALL NEVER DIE

Nejsilněji byla letos obsazena live stage, kdy line up zaplnili ostřílení borci od Slovenska, přes Švédsko až po USA. A to rozhodně nikdo ve městě chmele a piva nečekal. Takovéto shows to se jentak pohromadě nevidí a navíc v tak domácké atmosféře malého města.

Jako support dostali opět prostor domácí formace a umělci, jež připravili půdu pro zástup velkých a zvučných jmen. No řekněte sami, není to skvělé na jednom pódiu vidět a slyšet Ultrazvuk, Supa, Prop Dylan, PJ, M-Dot

Uvidíme tedy s čím Underwall přijde příště a v jaké možná nové podobě se ho dočkáme.

foto ZDE

About The Author

Photoreporter

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*