Už víc jak dva roky se z repráků  v olomouckém Metru ozývá kromě typicky taneční muziky taky temnější beat. Brainwave  a HejTy!, dva různé koncepty, které má na svědomí Dj Fox aka Martin Junek, přinášejí do města večery na vlně trapu, garage i živých rapových koncertů. Za dobu svého fungování se můžou párty pochlubit přehlídkou skvělých hostů. A nová sezona slibuje další.

Celou myšlenku otevřela na jaře roku 2013 klubovka Brainwave. „Metro převzali noví majitelé, a ti mě oslovili s nabídkou dělat v prostoru večírky s tematikou, která tady do té doby chyběla. Protože se jedná o legendární podnik, fungující ve městě už dvacátým rokem, nemohl jsem odmítnout. Tak vznikla Brainwave, jejímž hlavním žánrem byl od začátku dubstep a grime,“ popisuje začátky Fox.

Od té doby utekla řada měsíců a na djsky laděné party se mezitím za mixem objevil Smack, Alyaz, Dryman nebo Pirez. Brainwave pak našla své pevné místo každou středu večer a Fox spolu s parťákem Zefem na ní servírují ty nejčerstvější novinky ze světa téhle silně návykové muziky. Samotný žánr se, ale pustil mantinelů dubstepu a posunul se blíž rapu a trapu.

Samotný djing, ale po čase přestal stačit, a takv průběhu roku 2014 vzniklapárty HejTy!. Ta si dala za cíl zvát na večírky rapující hosty a dát tak prostor i mluvenému slovu do mikrofonu. „Snažíme se zvát hlavně jména, která na jiných večírcíchve městě lidé jen těžko uslyší,“ vysvětluje Fox. A úspěch nových mejdanů jen dokazuje, jak dobrý tah to byl. Na koncerty Logica, Jackpota, Lucase Dopa, Yeezuse2020 nebo Robina Zoota klub praskal ve svěch.

Posledním, kdo HejTy! navštívil, byl tuto sobotu James Cole z legendárních Supercrooo. Nenechal se zahanbit a kotli natěšených diváků předvedl show, na kterou nikdo jen tak nezapomene. Především díky neuvěřitelné atmosféře, jakou dokáže tenhle malý podzemní prostor vytvořit.

Tím, že vystupující interprety máš v Metru doslova nadosah ruky, se koncerty často mění v neobyčejně silné párty. Crowd a umělce dělí v nevelkém prostoru jen třicet čísel mixážního pultu, i na ten se ale někdy kašle a rapuje se na place mezi lidmi.

Jamesem Colem, ale sezona teprve začala. V říjnu večírek pohostí Logica na tour k albu Yzomandias a těšit se budeme i na další silná jména tuzemské scény.

Přijď si to taky poslechnout, rozhodně to bude stát za to.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*