Píše se rok 1984 a v americkém Baltimoru se schyluje k něčemu velkému. Jsou to dva roky, co vyšel legendární model Nike Air Force One, inspirovaný nejen letadlem prezidenta USA. Události, které Ti nyní popíšeme, byly předchůdci k pojmům jako např. Regional exclusives nebo quickstrike. Šlo také o vůbec první kolaboraci mezi značkou a obchodem, i když to už musíme brát s nadhledem.

Dva obchody, Rudo Sports a Cinderella shoes, uzavřely s Nike smlouvu o exkluzivních barevných kombinacích, které se prodávaly pouze u nich. Konkrétně se této spolupráci říkalo „Color of the month“ a účelem bylo, přinést obyvatelům Baltimore každý měsíc jednu exkluzivní barevnou kombinaci již zmíněného modelu. Objednávka obsahovala 1200 párů na jednu barevnou kombinaci, což je poměrně hodně, nicméně se tento tah vyplatil a po teniskách byla obrovská poptávka.

Nike nám přináší celý „Color of the month“ zpět a to ve stejném pořadí, jako když vycházel v roce 1984. Pack obnáší 6 barevných kombinací, tudíž jste průběžně zásobováni celý půlrok. Nejnovější release obnáší barevnou kombinaci chocolate/summit white a můžeš ho nalézt na Footshopu od 2.1.2016.

af2

af3

af4

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*