Už tradičně jsme navštívili festival Votvírák, který se každoročně koná na letišti v Milovicích. Letos pořadatelé po skončení festivalu uvedli, že počet návštěv přesáhl rekord z roku 2014. Desátý ročník tak navštívilo opět více než 80 000 lidí.

Den 1. pátek

Pátek pro nás začal už v 10 hodin, kdy jsme dorazili na místo. Objevili jsme pár nových věcí, o které jsme loni nezavadili. Prošli jsme si areál a nejvíc nás zaujal stánek Captain Morgan, kde bylo možné vidět loď i s mořskou pannou. Ještě víc mě zaujalo, že tu pannu někdo ukradl a odnesl i přesto, že vážila přes 200kg. Zpět ale k hudbě, jako každý rok nás zajímala Óčko stage. První den otevíral svým vystoupením mladý a talentovaný Douny, který se s touhle úlohou popral na výbornou.

Mladíka vystřídali staří a ostřílení hoši. Na stage se dostavila skupina De Zrechts. Ti přinesli na Votvírák klasiku jako nikdo jinej. Vidět tyhle borce na živo opravdu stálo za to. Po své show přenechali pódium mladému Slovákovi, který si říká Fobia Kid. Ten naběhl před dav s pořádnou dávkou energie a pustil se do svého představení jako hladový pes. Bohužel to nebyl přesně můj šálek hudby.

Jako další představení jsem si vybral show trojice Renne Dang, Viktor Sheen a Protiva. Tihle frajeři si ale přivezli i nejednu posilu. Na pódium se dostavil třeba Refew, Sharlota nebo Fosco Alma. I přesto v jakou vystupovali hodinu, tak předvedli vystoupení, které si lidi užili. Podpora fanoušků nebyla malá a energie bylo až až.

 

Po téhle partičce se lidem ukázal slovenský matador Strapo společně s DJ Spinhandz. Tahle dvojka přišla ve velkém stylu v doprovodu hudby ze Star Wars.

Potom předvedl show, která k jeho jménu patří. Zazněli skladby jako Loading, Takoj a spousta dalších.

 

Dále následovala vystoupení Prago Union, Boyband a Indy a Wich, na kterých jsem bohužel chyběl. Celý den potom uzavřel Marpo s Troublegangem a to opět ve velkém stylu a s obrovskou dávkou energie, kterou sebou přivezli. Díky své show minulý rok se dostali letos až k hlavnímu času. Doufejme tedy, že je uvidíme i příští rok.

Někteří z nás po posledním vystoupení usnuli a další se šli bavit na menší stage, kde hrála hudba, která vás donutila pařit až do rána. Zábavy v Milovicích bylo nespočet.

 

Den 2. sobota

Sobota nám začala hned brzo ráno krásným probuzením od pánů s hovnocucem. Díky hoši. Potom jsme neměli pořádně co na práci a tak jsme se jen váleli a čekali na první představení na Óčko stage, kde měli vystoupit slovenští Nerieš. Kluci za sebou mají skvělé album a tak jsme se na tohle vystoupení těšili. Třetí hodina sice nebyl úplně dobrý čas, ale i přesto se sešlo docela dost lidí, kteří přišli podpořit. Kluci byly letos na Votvíráku po prvé, ale určitě ne naposledy.

Po skončení jsme se šli ještě trošku vyspat a zkrátit si čekání na vystoupení  brněnského Maniaka. Ten si před vstupem na pódium vyměnil pár ostřejších slov se speekerem a potom se pustil do díla. Čas 17:00 nebyl úplně ideální, ale i přesto dokázal tenhle blázen dostat lidi do varu. Zazněli věci jako Čistá láska, Ach ano, Děti z Ballerbynu a další. Maniak si neodpustil ani skočit s do lidí, a to hned tři krát.

 

Po vystoupení z Brna se na stage přiřítila tří člená partička z Prahy. Konkrétně Rest, MC Gey a DJ Fatte. Ti si lidi získali jen když zazněli jejich jména. Jako první se za mic postavil Rest, který lidem nasázel skladby jako Noční směna, Flowtci nebo Čas hulit. Samozřejmě nemohla chybět ani skladba Furt může bejt hůř, kde přišel hostovat Maniak. Resta následně vystřídal MC Gey, který lidi bavil jako nikdo jiný.

 

Z Prahy do Ostravy a na stage přijeli kluci z AK. Za gramce se postavil DJ Bussy, který kryl záda S. Barracudovi a Pastorovi. Ti si pro lidi připravili nejeden mega hit z jejich tvorby. Zaznělo Ulice mi dala lekci nebo Dopředu a zpět.

 

Následovalo vystoupení Sodoma Gomora, Moja Reč, Paulie Garand, Bigg Boss a Smack. Bohužel ani na jednom z nich jsem nebyl. Počkal jsem si až na velké finále, které mělo být v podání H16. Nakonec se dostavil jen Majk Spirit a Otis. Trochu zklamání, ale na zážitku to nic neměnilo. Kluci si prostřídali své vystoupení a myslím, že výborně uzavřeli Votvírák. Na konec celého dne si Majk Spirit střihnul ještě menší přednášku a zakončil to celé skladbou Primetime.

 

Letošní Votvírák dopadl ve finále docela dobře. Mě osobně se líbil více minulý ročník, kdy lidé byli více živí a tak celkový feeling z koncertů byl úplně jiný. Počasí bylo vydařené, až na ty studené večery. . Každopádně se na sto procent vidíme na Votvíráku  příští rok.

Foto report již brzy.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*